Praha olympijská dostala miliony. I přes chyby v účtech

Markéta Chaloupská
11. 12. 2008 12:45
Peníze mají vyrovnat schodek rozpočtu
Mezi hlavní zastánce olympiády patří i primátor Pavel Bém.
Mezi hlavní zastánce olympiády patří i primátor Pavel Bém. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Pražské zastupitelstvo dnes odkleplo jedenáct milionů společnosti Praha olympijská, která má za úkol propagovat kandidaturu hlavního města jako pořadatele olympiády.

Schválené peníze mají vyrovnat schodek rozpočtu společnosti.

Finanční injekci zastupitelé schválili i přes to, že společnost dělá podle zjištění Aktuálně.cz časté chyby v hospodaření. Finanční kontrola magistrátu je charakterizuje tak, že nejsou závažné, ale je jich hodně.

Pro příklad: kontrola mimo jiné zjistila, že společnost oproti smlouvě přeplatila paralympijského vítěze a mistra světa v silniční cyklistice Jiřího Ježka, který se stal jednou z tváří reklamní kampaně se sloganem "Všichni jsme v národním týmu".

Praha olympijská mu měla vyplatit částku 50 tisíc korun, na Ježkově účtu však přibyla suma o 9500 korun vyšší. Po upozornění kontrolorů vyzval ředitel společnosti Tomáš Petera Ježka k vrácení přeplacené částky, což sportovec učinil.

Olympijská kandidatura dosud Prahu stála 70 milionů korun. Praha by mohla uspět jako pořadatel olympiády nejdříve v roce 2020 či 2024. Ze souboje o hry v roce 2016 je totiž už vyřazena.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy