Praha nám dluží 150 milionů, říká majitel firmy Haguess

Domácí Domácí
5. 2. 2010 8:30
Čistý zisk byl 32,4 milionu korun za čtyři roky, říká majitel Turek

Praha - Náklady na kritizovanou kartu Opencard dosud vyšplhaly k 900 milionům korun. A Praha navíc firmě Haguess, která systém pro město provozuje, údajně dluží 150 milionů korun.

Tvrdí to alespoň Jaroslav Turek, který se označil za stoprocentního majitele Haguessu, napsaly Lidové noviny.

"Hledáme řešení, že to město už nebude stát vůbec nic, pokud nám zaplatí to, co nám dluží, tedy oněch 150 milionů korun," řekl listu.

Podle něj měla společnost Haguess za čtyři roky ze zakázky obrat 317 milionů korun, což byl výnos z fakturace. Čistý zisk byl 32,4 milionu korun za čtyři roky. To je méně než deset milionů korun ročně, dodal.

Karta za stamiliony

Podle něj v posledním roce a půl začaly vznikat jakési dluhy, nezaplacené vůči firmě Haguess. Od poloviny roku 2008 už nebyly dávány pokyny ze strany vedení projektu. Současně se také zastavilo financování.

"Provoz se nám sice hradil, ale naše licenční nároky nebyly vypořádány," vysvětlil .

Na projekt se snesla kritika koncem loňského roku. Audity tehdy ukázaly, že projekt stál metropoli už 888 milionů, ale nepřinesl ani korunu.

Objevily se spekulace, že skutečným vlastníkem společnosti Haguess je Roman Janoušek, přítel primátora Pavla Béma (ODS). Na veřejnost ovšem vystoupil Turek s tím, že on drží 100 % akcií na doručitele.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy