reklama
 
 

Praha nám dluží 150 milionů, říká majitel firmy Haguess

5. 2. 2010 8:30
Čistý zisk byl 32,4 milionu korun za čtyři roky, říká majitel Turek

Praha - Náklady na kritizovanou kartu Opencard dosud vyšplhaly k 900 milionům korun. A Praha navíc firmě Haguess, která systém pro město provozuje, údajně dluží 150 milionů korun.

Tvrdí to alespoň Jaroslav Turek, který se označil za stoprocentního majitele Haguessu, napsaly Lidové noviny.

"Hledáme řešení, že to město už nebude stát vůbec nic, pokud nám zaplatí to, co nám dluží, tedy oněch 150 milionů korun," řekl listu.

Podle něj měla společnost Haguess za čtyři roky ze zakázky obrat 317 milionů korun, což byl výnos z fakturace. Čistý zisk byl 32,4 milionu korun za čtyři roky. To je méně než deset milionů korun ročně, dodal.

Karta za stamiliony

Podle něj v posledním roce a půl začaly vznikat jakési dluhy, nezaplacené vůči firmě Haguess. Od poloviny roku 2008 už nebyly dávány pokyny ze strany vedení projektu. Současně se také zastavilo financování.

"Provoz se nám sice hradil, ale naše licenční nároky nebyly vypořádány," vysvětlil .

Na projekt se snesla kritika koncem loňského roku. Audity tehdy ukázaly, že projekt stál metropoli už 888 milionů, ale nepřinesl ani korunu.

Objevily se spekulace, že skutečným vlastníkem společnosti Haguess je Roman Janoušek, přítel primátora Pavla Béma (ODS). Na veřejnost ovšem vystoupil Turek s tím, že on drží 100 % akcií na doručitele.

autor: Domácí | 5. 2. 2010 8:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama