Praha kancelářská: Hrozí jí vyškrtnutí z Unesca?

Praha kancelářská: Hrozí jí vyškrtnutí z Unesca?
Zde na Pankrácké pláni vyroste multifunkční centrum moderních výškových budov, které bude podle zadavatele splňovat veškeré technické, estetické a sociální požadavky člověka 21. století. City Pankrác by mělo údajně i "citlivě reflektovat historický kontext této části metropole a významně přispět k jejímu oživení."
Vizualizace projektu slibuje luxusní metropolitní čtvrť, která se zároveň stane výraznou architektonickou dominantou Prahy. Výstavbou mrakodrapů a zásadní změnou pražského panoramatu je však podle odborníků ohrožena pozice města ve světové  organizaci UNESCO.
Úředník, obchodník, finančník - prototyp obyvatele prosklených věžáků.
Moderně rekonstruovaný mrakodrap s 27 patry, 8 vysokorychlostními výtahy a 22 tisíci pronajímatelné kancelářské plochy je první vlaštovkou na cestě k jakémusi "City of Prague" či pražskému Manhattanu.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
26. 5. 2010 13:00

Praha - Stověžatá Praha si bude muset za pár let zvyknout na dítka moderní architektury v podobě prosklených výškových budov, jež zásadním způsobem změní pražské panorama.

O tom, zda výstavba mrakodrapů na Pankráci může ohrozit pozici města na seznamu kulturního dědictví UNESCO, se vedou ohnivé debaty mezi památkáři, radními a developery.

Nahlédněte do světa kancelářské architektury v hlavním městě a podívejte se, co ho v následujících letech čekají za změny.

 

Právě se děje

před 23 minutami

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 20 lidí

Nejméně 20 lidí přišlo o život a 40 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní představitele. Agentura AFP píše o 17 mrtvých, agentura Reuters o deseti obětech či zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

Další zprávy