Bez svařáku, zato tradičněji. Podívejte se, která města se letos nebála pořádat trhy

Domácí ČTK Domácí, ČTK
5. 12. 2020 13:19
Jen zlomek stánků oproti minulým ročníkům, bez živé hudby a svařáku. Některá česká města nebo městské části se za i epidemiologických omezení rozhodla uspořádat vánoční trhy. Podívejte se, kde můžete nasát vánoční atmosféru v ulicích mezi stánky či betlémy.
Praha, Staroměstské náměstí.
Praha, Staroměstské náměstí. | Foto: Facebook / Jana Nováková

Praha

Samotné centrum metropole se bude muset letos obejít bez vánočních trhů. Zrušené jsou stánky na Staroměstském a Václavském náměstí a na náměstí Republiky. 

Některé městské části je přesto pořádají: české rukodělné a jiné výrobky s vánoční tematikou mohou zájemci nakoupit například na trzích na Vítězném náměstí, které nyní každou sobotu od 08:00 do 14:00 pořádá spolek Farmářské trhy.

O podobný krok se snaží také radnice třetí městské části, která adventní trhy zrušila. Vánoční sortiment by se mohl objevit na farmářských trzích na náměstí Jiřího z Poděbrad. Ty se budou konat opětovně i každou sobotu.

Naopak na Andělu Praha 5 vánoční trhy plánuje. Budou otevřené v úterý a pátek od 08:00 do 20:00. "S ohledem na vládní nařízení budou ve výrazně omezeném měřítku. Nabízet se bude výhradně sortiment, který povolují nařízení vlády," řekl mluvčí Prahy 5 Tomáš Kopečný s tím, že během nakupování musí mít lidé nasazené roušky, dodržovat nejméně dvoumetrové rozestupy a nemohou na místě konzumovat občerstvení a alkoholické nápoje. 

Na Kozím plácku v Praze 1 se uskuteční Adventní setkání, které organizuje Praha 1 spolu se spolkem Kozí plácek. Akce se bude podle mluvčího Martina Šebesty konat ve čtvrtek 10. prosince od 16:00.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy