Bez svařáku, zato tradičněji. Podívejte se, která města se letos nebála pořádat trhy

Domácí ČTK Domácí, ČTK
5. 12. 2020 13:19
Jen zlomek stánků oproti minulým ročníkům, bez živé hudby a svařáku. Některá česká města nebo městské části se za i epidemiologických omezení rozhodla uspořádat vánoční trhy. Podívejte se, kde můžete nasát vánoční atmosféru v ulicích mezi stánky či betlémy.
Praha, Staroměstské náměstí.
Praha, Staroměstské náměstí. | Foto: Facebook / Jana Nováková

Praha

Samotné centrum metropole se bude muset letos obejít bez vánočních trhů. Zrušené jsou stánky na Staroměstském a Václavském náměstí a na náměstí Republiky. 

Některé městské části je přesto pořádají: české rukodělné a jiné výrobky s vánoční tematikou mohou zájemci nakoupit například na trzích na Vítězném náměstí, které nyní každou sobotu od 08:00 do 14:00 pořádá spolek Farmářské trhy.

O podobný krok se snaží také radnice třetí městské části, která adventní trhy zrušila. Vánoční sortiment by se mohl objevit na farmářských trzích na náměstí Jiřího z Poděbrad. Ty se budou konat opětovně i každou sobotu.

Naopak na Andělu Praha 5 vánoční trhy plánuje. Budou otevřené v úterý a pátek od 08:00 do 20:00. "S ohledem na vládní nařízení budou ve výrazně omezeném měřítku. Nabízet se bude výhradně sortiment, který povolují nařízení vlády," řekl mluvčí Prahy 5 Tomáš Kopečný s tím, že během nakupování musí mít lidé nasazené roušky, dodržovat nejméně dvoumetrové rozestupy a nemohou na místě konzumovat občerstvení a alkoholické nápoje. 

Na Kozím plácku v Praze 1 se uskuteční Adventní setkání, které organizuje Praha 1 spolu se spolkem Kozí plácek. Akce se bude podle mluvčího Martina Šebesty konat ve čtvrtek 10. prosince od 16:00.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Navalnyj zůstane za mřížemi, soud zamítl odvolání proti vzetí do vazby

Moskevský soud zamítl odvolání ruského opozičníka Alexeje Navalného proti jeho vzetí do vazby. Navalnyj tak ve věznici zůstane, informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Hackeři loni zdvojnásobili útoky na počítače českých uživatelů, nejčastěji kradli osobní data

Počet útoků škodlivých programů na PC českých uživatelů loni stoupl o 109 procent. Zatímco v prvních třech čtvrtletích množství detekovaných napadení klesalo, v posledním vzrostlo o 175 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Kaspersky. Důvodem nárůstu je větší využití počítačů v domácnostech při omezeních kvůli koronaviru. Naopak množství útoků na mobilní zařízení kvůli nižšímu cestování lidí kleslo o třetinu.

Nejčastěji hackeři využívali útoky ke krádeži osobních údajů (phishing) nebo pro získání výkupného (ransomware). Zatímco počet phishingových útoků celoročně klesl zhruba o třetinu, vyděračské programy zaznamenaly nárůst detekcí o 1105 procent. Ve 3. a 4. čtvrtletí to bylo meziročně o zhruba 2000 procent více.

Zdroj: ČTK
Další zprávy