Praha 5 prodává za podezřelých okolností domy

mch
7. 12. 2007 9:50
Další spor kolem starosty Jančíka
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Radnici na Praze 5 v čele se starostou Milanem Jančíkem (ODS) provázejí další neprůhledné obchody. Chystá se totiž za nejasných okolností prodat dva byty.

Podle informací Hospodářských novin, chtěli minimálně v jednom případě koupit byt nájemníci, kteří by měli mít podle radničních pravidel přednost.

Praha 5 ale nájemníky obešla a chce dům prodat na trhu, a to za cenu nižší, než za jakou ho původně nabízela nájemníkům.

Nájemníci za dům v Tomáškově ulici na Smíchově měli podle odhadů soudního znalce Jana Beneše zaplatit 20, 7 milionu korun.

"My přitom máme dva znalecké posudky, z toho jednoho znalce doporučného přímo radnicí, jimž tržní ceny vyšly jinak - jednomu na 11, 5 milionu a druhému na 11, 8 milionu korun," řekl novinám jeden z nájemníků domu Erik Elmer.

Včera radnice odhlasovala, že dům půjde na trh za 16, 8 milionu. Podle slov jednoho ze zastupitelů je to proto, aby se přihlásilo co nejvíce zájemců.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy