FOTO Největší setkání fanoušků fantastiky v Praze

FOTO Největší setkání fanoušků fantastiky v Praze
Festival Pragoffest patří do série Festivalů fantazie, pořádaných od roku 1996, a těší se stále větší popularitě. Největší ze série festivalů se pořádá v létě v Chotěboři a každoročně přiláká tisíce návštěvníků ze všech koutů republiky.
Na podobné akce už neodmyslitelně patří tzv. cosplay (zkratka z anglického costume play), tedy napodobování oblečení a vizáže a nezřídka i chování oblíbené fiktivní postavy.
Populární jsou zejména Hvězdné války.
Zde voják Impéria.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal
4. 2. 2014 13:30
Fanoušci popkulturních žánrů a nejrůznějších her se sešli na čtyři dny pod jednou střechou na Pragoffestu.

Fotogalerie - Na přelomu ledna a února v Praze proběhlo zatím největší tuzemské setkání fanoušků fantastiky, komiksů, seriálů, počítačových, deskových a jiných her, festival Pragoffest. Tato čtyřdenní unikátní akce probíhala na pražském sídlišti Háje v budově tamější základní školy a za celou dobu ji navštívilo tři tisíce návštěvníků, což je nejvíce v dosavadní několikaleté historii.

Organizátoři Pragoffestu si dávají za cíl nejen spojit fanoušky těchto často velmi odlišných popkultur, ale také tyto světy představit i dosud neznalým návštěvníkům. Kromě toho si každý, kdo si koupil vstupenku alespoň na jeden den, mohl zdarma vyzkoušet cokoliv, co festival dále nabízel. Tedy libovolné hry, zapojit se do nespočtu workshopů, poslechnout si různé přednášky, či se prostě jen setkat s podobně spřízněnými lidmi. Přes dvě stě z návštěvníků dokonce využilo nabídky organizátorů a přespávalo přímo v prostorách festivalu.

 

Právě se děje

před 36 minutami

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy