Obrazem: Pojďte pomáhat, má to smysl. Příběhy lidí, kteří nezapomínají na ty méně šťastné

Obrazem: Pojďte pomáhat, má to smysl. Příběhy lidí, kteří nezapomínají na ty méně šťastné
Karel Lípa, 58 let, letecký meteorolog.
Štěpána Choulíková, 32 let, umělecká pozlacovačka.
Juraj Stieranka, 30 let, hudebník, houslista kapely Shum Davar.
"Vyhořet můžete i u technické profese. Dnes se meteorologie dělá u počítače, odpovědná rutina, jak cvičená opice. Dřív za mnou chodili piloti na konzultace, setkával jsem se s lidmi, dnes se všechno dělá elektronicky."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 2. 2017 15:31
V běžném životě se živí jako meteorolog, pozlacovačka či jako hudebník. Spojuje je to, že se rozhodli kromě své profese pomáhat lidem s postižením. Chtěli být užiteční, teď zjišťují, že to pomáhá i jim.
 

Právě se děje

před 3 minutami

EU chce dohodu s Británií, čas se krátí, řekla šéfka Evropské komise

Sporná témata ve vyjednávání Evropské unie s Británií by měla být řešitelná a unie je připravena "být kreativní" při hledání kompromisu. Nehodlá však ohrozit fungování svého jednotného trhu a v případě krachu rozhovorů je připravena na neřízený rozchod se svým bývalým členem. Europoslancům to ve středu řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž o osudu případné dohody rozhodnou následující dny.

Británie opustila po 47 letech evropský blok letos v lednu a od té doby se obě strany dohadují na podobě budoucích vztahů. V posledních týdnech již dopracovaly společné formulace značné části mnohasetstránkového textu společné smlouvy. Trojice hlavních sporných témat - rybolov, pravidla hospodářské soutěže a dohled nad řešením sporů - však stále zůstává otevřená. Přechodné období, po něž se na Británii vztahují unijní předpisy, potrvá přitom jen do konce tohoto roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy