Obrazem: Pojďte pomáhat, má to smysl. Příběhy lidí, kteří nezapomínají na ty méně šťastné

Obrazem: Pojďte pomáhat, má to smysl. Příběhy lidí, kteří nezapomínají na ty méně šťastné
Karel Lípa, 58 let, letecký meteorolog.
Štěpána Choulíková, 32 let, umělecká pozlacovačka.
Juraj Stieranka, 30 let, hudebník, houslista kapely Shum Davar.
"Vyhořet můžete i u technické profese. Dnes se meteorologie dělá u počítače, odpovědná rutina, jak cvičená opice. Dřív za mnou chodili piloti na konzultace, setkával jsem se s lidmi, dnes se všechno dělá elektronicky."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 2. 2017 15:31
V běžném životě se živí jako meteorolog, pozlacovačka či jako hudebník. Spojuje je to, že se rozhodli kromě své profese pomáhat lidem s postižením. Chtěli být užiteční, teď zjišťují, že to pomáhá i jim.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy