Fotky: Filtr č. 13, nebo papíry? Na zatmění se stála fronta

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
20. 3. 2015 13:48
Pozorovatelé částečného zatmění Slunce se sešli u hvězdárny v Ondřejově u Prahy.

Ondřejov - České astronomické centrum sídlí v Ondřejově východně od Prahy, jde o areál s observatořemi a výzkumnými budovami. Pozorovat zatmění zde mohli lidé na několika místech. Patřila k nim otevřená západní kopule se dvěma dalekohledy. Jeden z nich měl před objektivem solární fólii. Druhým se promítal obraz Slunce na stínidlo, aby jev byl dobře vidět. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy