V neděli dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a krupobitím. Hrozí lokální záplavy

Domácí ČTK Domácí, ČTK
18. 7. 2020 13:16
Českou republiku v neděli odpoledne zasáhnou silné bouřky s přívalovými srážkami a krupobitím. Mohou stoupnout hladiny malých toků a hrozí zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a jiných níže položených míst. Výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí vydal v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: ČTK

Varování platí od nedělního poledne do 22:00. Zejména řidiči by měli v bouřce snížit rychlost a jet opatrně. Nebezpečné mohou být také blesky. Úhrny přívalových srážek mohou v bouřích dosáhnout až 30 milimetrů. 

V pondělí má být pak v ČR oblačno až polojasno, ojediněle během dne místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 25 až 29 stupňů Celsia, v dalších dnech se ale potom ochladí.

Do poloviny srpna se potom budou maximální teploty přes den pohybovat v průměru kolem 24 stupňů Celsia, noční minima budou kolem 12 stupňů. Počátek příštího týdne bude teplejší, v jeho polovině se přechodně ochladí. Pršet bude spíš víc, než je mezi polovinou července a srpna obvyklé, uvedl v měsíčním výhledu počasí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Minimální noční teploty budou zpočátku kolem 14 stupňů Celsia, uprostřed týdne kolem deseti, na konci týdne kolem 12 stupňů Celsia," uvedli meteorologové. První týden bude teplotně podprůměrný až průměrný, další týdny vycházejí průměrné, doplnili.

Dlouhodobá průměrná teplota v Česku pro období od 20. července do 16. srpna je 18,7 stupně Celsia. Podle záznamů vedených od roku 1951 bylo nejtepleji v roce 2018 s průměrem 22,5 stupně Celsia, zatím nejnižší průměr 14,7 stupně zaznamenali meteorologové v roce 1987.

VIDEO: Červnové povodně na Rychnovsku. 

Povodně na Rychnovsku | Video: Twitter / HZS Královéhradeckého kraje
 

Právě se děje

před 4 minutami

V bratislavském sídle Penty zasahuje policie

V sídle finanční skupiny Penta ve slovenské Bratislavě zasahuje policie. Informuje o tom server Aktuality.sk. Důvod není jasný. Policie zásah nekomentuje, více informací by měl brzy poskytnout ministr vnitra Roman Mikulec. Šéf Penty Jaroslav Haščák byl jedním z aktérů v kauze Gorila.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy