Pozor na falešné vstupenky na olympiádu. Varuje policie

ČTK ČTK
9. 7. 2012 16:08
Vstupenky na LOH v Londýně lze koupit pouze na oficiální internetové stránce
Olympijské kruhy
Olympijské kruhy | Foto: Jan Lipold

Praha - Česká policie varuje před nákupem vstupenek na nadcházející olympijské a paralympijské hry v Londýně přes internet.

Objevilo se na něm totiž více než deset podvodných serverů, které jejich prodej nabízejí. Informovala o tom v pondělí mluvčí policejního prezidia Dagmar Bednarčíková.

Podle ní jedinou možností, jak bezpečně koupit vstupenky na LOH v Londýně, jsou oficiální internetové stránky www.london2012.com.

Čechy na existenci podvodných webů upozornil Europol. Pokud si jejich prostřednictvím lístky na olympiádu někdo už objednal, pravděpodobně je nedostane, uvedla mluvčí.

Podle ní podezření na podvod mají britští policisté ještě u dalších pěti internetových stránek, přičemž dvě z nich nabízejí k olympiádě ubytování, které neexistuje. "Policie si už vyžádala pozastavení těchto stránek," dodala Bednarčíková.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy