reklama
 
 

Požárem zničené silo ve Svitavách musel zbourat bagr. Vlaky jezdí po jedné koleji

Aktualizováno 1. 10. 2018 16:44
Silo bylo opuštěné několik let, má čtyři patra. Nachází se u kolejí a blízko obchodního centra s marketem Albert.

Svitavy - Bagr ve Svitavách zboural silo, které zničil požár. V neděli navečer ho zachvátily plameny, léta opuštěná stavba se začala brzy bortit. Část objektu, který stojí těsně u železniční tratě, zdemolovali hasiči. Zbytek dokončil bagr, který si najal majitel sila. Informoval o tom starosta David Šimek (Sdružení pro město Svitavy). Vlaky jezdí od časného rána v omezeném režimu.

Příčinu požáru hasiči zatím neznají, škodu odhadli na půl milionu korun. Policie s hasiči začne s ohledáním požářiště v úterý ráno, prohlídka může trvat den i několik dní, řekla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

"Požářiště už bude v úterý vychladlé. Zahájili jsme úkony trestního řízení z přečinu poškození cizí věci a obecné ohrožení," řekla Vilímková.

Velmi zchátralé čtyřpatrové silo bylo v ulici 5. května nedaleko vlakového nádraží. Bylo opuštěné několik let a několikrát změnilo majitele. Nový vlastník měl původně v plánu ubourat dvě patra, objekt zastřešit a použít jako sklady.

"Už je to celé na zemi. Je tam suťoviště. Během 14 dnů tam najede technologie, která rozemele cihly," řekl starosta.

Sutiny už v neděli poškodily trakční vedení, které bylo záhy po vypuknutí požáru vypnuté. Škoda je 100.000 korun. Elektrikáři pracují na obnovení elektřiny na první traťové koleji, druhou kolej zprovoznili časně ráno. Vlaky po ní jezdí snížení rychlostí 50 kilometrů v hodině. Obnovení provozu očekává správce kolejí dnes, řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

České dráhy podlena webu vedou provoz v úseku Svitavy - Březová nad Svitavou po jedné ze dvou traťových kolejí. Zpoždění vlaků je pět až 15 minut. Omezení hlásí zatím do dnešního poledne

autor: ČTK | 1. 10. 2018 8:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama