Požárem zničené silo ve Svitavách musel zbourat bagr. Vlaky jezdí po jedné koleji

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 10. 2018 16:44
Silo bylo opuštěné několik let, má čtyři patra. Nachází se u kolejí a blízko obchodního centra s marketem Albert.
Požár staré budovy u nádraží ve Svitavách zastavil navečer 30. září 2018 kvůli bezpečnosti provoz na hlavní železniční trati z Čech na Moravu.
Požár staré budovy u nádraží ve Svitavách zastavil navečer 30. září 2018 kvůli bezpečnosti provoz na hlavní železniční trati z Čech na Moravu. | Foto: ČTK

Svitavy - Bagr ve Svitavách zboural silo, které zničil požár. V neděli navečer ho zachvátily plameny, léta opuštěná stavba se začala brzy bortit. Část objektu, který stojí těsně u železniční tratě, zdemolovali hasiči. Zbytek dokončil bagr, který si najal majitel sila. Informoval o tom starosta David Šimek (Sdružení pro město Svitavy). Vlaky jezdí od časného rána v omezeném režimu.

Příčinu požáru hasiči zatím neznají, škodu odhadli na půl milionu korun. Policie s hasiči začne s ohledáním požářiště v úterý ráno, prohlídka může trvat den i několik dní, řekla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

"Požářiště už bude v úterý vychladlé. Zahájili jsme úkony trestního řízení z přečinu poškození cizí věci a obecné ohrožení," řekla Vilímková.

Velmi zchátralé čtyřpatrové silo bylo v ulici 5. května nedaleko vlakového nádraží. Bylo opuštěné několik let a několikrát změnilo majitele. Nový vlastník měl původně v plánu ubourat dvě patra, objekt zastřešit a použít jako sklady.

"Už je to celé na zemi. Je tam suťoviště. Během 14 dnů tam najede technologie, která rozemele cihly," řekl starosta.

Sutiny už v neděli poškodily trakční vedení, které bylo záhy po vypuknutí požáru vypnuté. Škoda je 100.000 korun. Elektrikáři pracují na obnovení elektřiny na první traťové koleji, druhou kolej zprovoznili časně ráno. Vlaky po ní jezdí snížení rychlostí 50 kilometrů v hodině. Obnovení provozu očekává správce kolejí dnes, řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

České dráhy podlena webu vedou provoz v úseku Svitavy - Březová nad Svitavou po jedné ze dvou traťových kolejí. Zpoždění vlaků je pět až 15 minut. Omezení hlásí zatím do dnešního poledne

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy