reklama
 
 

Požár poničil 22 historických vozidel. Halu na Prostějovsku někdo možná zapálil

16. 6. 2019 9:29
 Až na 8,5 milionu korun se předběžně vyšplhala škoda, kterou v pátek způsobil požár skladovací haly v Hrdibořicích na Prostějovsku. V hale bylo zaparkovaných 22 historických vozů. Hasiči uvedli, že jednou z vyšetřovacích verzí je i úmyslné založení požáru nebo nedbalost

Policie případ vyšetřuje pro podezření z poškození cizí věci, kde je vzhledem k vyčíslené škodě sazba až šest let vězení. Informovala o tom policejní mluvčí Irena Urbánková.

"Vlivem požáru došlo k poškození skladovací haly a k poškození 22 zde zaparkovaných historických vozidel. Celková škoda je v tuto chvíli předběžně odhadována na 8,5 milionu korun. Při požáru nedošlo ke zranění osob. Co bylo příčinou požáru, zjišťujeme ve spolupráci s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru," uvedla policejní mluvčí.

Hořet začalo před 13:00, požár byl viditelný z velké dálky kvůli hustému černému kouři. Podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka šlo o areál bývalého zemědělského družstva. Požár postihl polovinu plechové haly o rozměrech zhruba 40 krát 15 metrů.

Podívejte se na zásah olomouckých hasičů:

Video: Hasiči Olomouckého kraje

autor: ČTK | 16. 6. 2019 9:29

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama