Povodně 2013: Zálezlice, jež neznáte. Obce na Mělnicku, z nichž byla jezera

Povodně 2013: Zálezlice, jež neznáte. Obce na Mělnicku, z nichž byla jezera
Vojkovice na Mělnicku a jejich okolí byly jednou z obcí, které silně zasáhly letošní povodně. Těžko uvěřit, že tato silnice byla místy až 60 centimetrů pod vodou.
Pod správu obce Vojkovice spadají vsi, ve kterých voda vystoupala daleko výš: Křivousy, Dědibaby (na snímku ze 4. června)...
... a Bukol.
V restauraci u fotbalového hřiště SK Vojkovice právě odpočívají zástupci obce a hasičů. Takový malý krizový štáb.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
11. 6. 2013 13:00

Paní starostka obce Vojkovice si dobře vysvětlila důvod mojí návštěvy. "Všichni jezdí do Zálezlic a nikoho nezajímá, že obcí, které dopadly podobně, je daleko víc."

 

Právě se děje

před 59 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

Další zprávy