reklama
 
 

Sázku s Babišem o deset milionů jsem vyhrál. Můj právník ji bude vymáhat, vzkázal Kalousek

Aktualizováno 15. 10. 2015 14:14
Miroslav Kalousek pověřil ve čtvrtek svého advokáta vymáháním dluhu 10 milionů korun, o něž se veřejně vsadil s ministrem financí Andrejem Babišem. Ten na středečním jednání sněmovního rozpočtového výboru o návrhu státního rozpočtu řekl, že Miroslav Kalousek byl vyšetřován ohledně rozhodnutí povolit internetový hazard. To Kalousek odmítl s tím, že ve smyslu trestního řádu nikdy vyšetřován nebyl.

Praha - Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek si myslí, že vyhrál sázku s Andrejem Babišem o deset milionů korun, a ve čtvrtek proto pověřil svého advokáta Oldřicha Choděru vymáháním dluhu po ministrovi financí.

Sázku politici uzavřeli po vystoupení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, který na středečním jednání sněmovního rozpočtového výboru o návrhu státního rozpočtu řekl, že Miroslav Kalousek byl vyšetřován policií ohledně rozhodnutí povolit internetový hazard. Kalousek na to reagoval s tím, že ve smyslu trestního řádu nikdy vyšetřován nebyl, a sázku přijal.

Pověřil jsem dnes svého právního zástupce JUDr. PhDr. Oldřicha Choděru vymáháním čestného dluhu ve výši 10 mil. Kč, kter...

Posted by Miroslav Kalousek on 15. říjen 2015

"Dluh vznikl na základě sázky, kterou jsme spolu veřejně uzavřeli. Předmětem sázky bylo nepravdivé tvrzení Andreje Babiše, že jsem byl vyšetřován policií. Vyšetřování je fáze trestního řízení, která začíná sdělením obvinění. Nikdy v životě mi nebylo sděleno obvinění z trestného činu, a proto jsem také nikdy nemohl být vyšetřován," napsal na sociální síti místopředseda TOP 09 Kalousek.

Sázku Kalousek uzavřel proto, aby poukázal na lhaní a osočování ze strany ministra financí. "Sázku jsem uzavřel proto, abych poukázal na neustálé lhaní a osočování 1. místopředsedy vlády a ministra financí, kterého se dopouští zdaleka ne jenom vůči mé osobě. Pevně doufám, že nebudu muset poukazovat také na to, že není ochoten dostát svým závazkům," řekl Kalousek.

Podle Vojtěcha Křikavy z Advokátní kanceláře Suchá však nejsou výhry ze sázek soudně vymahatelné. "Velkou naději na úspěch v případném vymáhání údajného dluhu v tomto případě nedávám. Příslušné ustanovení občanského zákoníku přímo stanoví, že nebyla-li výhra dána, nemůže ji vyhrávající strana vymáhat. Obrátí-li se tedy pan Kalousek na soud, pravděpodobně nebude se svým nárokem úspěšný," říká Křikava.

Časté spory

"Já jsem ve smyslu trestního řádu nikdy vyšetřován nebyl, tím jsem si jist," prohlásil ve středu Kalousek a dodal, že když Babiš nemá argumenty, sáhne k nepodložené pomluvě. Poté vyzval Babiše, aby přijal sázku o to, že nikdy nebyl vyšetřován.

Spory mezi Miroslavem Kalouskem a Andrejem Babišem nejsou ničím ojedinělým. Například 4. října se proti sobě posadili v Otázkách Václava Moravce, kde se oba řečníci vzájemně překřikovali a navzájem se oslovovali slovy jako lhář, podvodník, korupčník a opakovaně se obviňovali ze lži.

autor: Lukáš Prchal | 15. 10. 2015 12:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama