Pouze dnes: Podívejte se na film České děti

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
26. 6. 2014 10:00
Aktuálně.cz ve spolupráci se společností Člověk v tísni nabízí ke zhlédnutí film České děti od režiséra Karla Strachoty.
České děti (dokumentární film, ČR, 2012) | Video: Člověk v tísni

Aktuálně.cz ve spolupráci se společností Člověk v tísni nabízí ke zhlédnutí film České děti od režiséra Karla Strachoty. Na film je možné se ve čtvrtek podívat v rámci čtvrtého ročníku kampaně Proti ztrátě paměti, která se letos věnuje tématu "Komunismus bolí dodnes".

 

Právě se děje

před 20 minutami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy