Bezvládně ležel, on do něj stále bušil, přibližuje partnerka zemřelého fandy Plzně

ČTK Domácí ČTK , Domácí
Aktualizováno 11. 8. 2019 17:40
V cele předběžného zadržení skončil pachatel obviněný z násilné smrti šestatřicetiletého muže, který byl mimo jiné fanouškem fotbalového týmu FC Viktoria Plzeň. Právě kvůli fotbalu se měl incident odehrát. Státní zástupce podal návrh na vzetí pachatele do vazby, o kterém rozhodne soud
Pieta za zemřelého fanouška Plzně.
Pieta za zemřelého fanouška Plzně. | Foto: ČTK

K tragické potyčce došlo ve čtvrtek večer v jednom restauračním zařízení v Kutné Hoře. Mezi dvěma muži se strhla hádka po prohraném zápase fotbalové Plzně. Jeden ze dvou aktérů sporu, šestatřicetiletý Vít K., byl jejím fanouškem. Hádka eskalovala tak, že si šli muži neshody vyříkat ven.

"Sebrali se a šli ven, já vyběhla hned za nimi, během pár vteřin. On už ležel bezvládně na zemi a ten (…) do něj bušil," uvedla v televizi Prima partnerka později zemřelého. "Předpokládám, že partner upadl a praštil se do hlavy o zem, nebo ho ten druhý strčil," přiblížila.

Víta K. transportoval vrtulník do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, kde muž zraněním v pátek podlehl. Podle televize Prima pachatel z místa činu utekl, ale policie ho nedlouho poté zadržela. Případ objasňují kriminalisté ze středočeského krajského ředitelství.

Pachatel si vyslechl obvinění z těžkého ublížení na zdraví, policie po jeho zatčení podala žalobci podnět na vzetí do vazby. Státní zástupce mu vyhověl a postoupil ho soudu. Vzhledem k údajnému útěku z místa činu a výši trestní sazby, jež v daném případě činí až 16 let, je vazební stíhání pravděpodobné.

Před výkopem dnešního zápasu 5. kola první fotbalové ligy mezi Plzní a Slováckem uctili diváci na stadionu Viktorie ve Štruncových sadech fanouškovu památku minutou ticha. Domácí "kotel" nejvěrnějších příznivců roztáhl choreo s nápisem "Odpočívej v pokoji", které doprovodil černými kartony. Před stadionem vzniklo pietní místo, kam fanoušci nosí svíčky a květiny.

 

Právě se děje

teď
před 39 minutami

S USA nebudeme jednat na žádné úrovni, oznámil íránský duchovní vůdce

Íránský nejvyšší duchovní ajatolláh Alí Chameneí řekl, že se rozhovory mezi Spojenými státy a Íránem neuskuteční na žádné diplomatické úrovni. Vyjádření mělo podle agentury AP vyvrátit spekulace o tom, že by se koncem měsíce na okraj Valného shromáždění OSN mohli zástupci Íránu a USA v New Yorku setkat. Spojené státy si podle Chameneího chtějí dokázat, že jejich kampaň "maximálního tlaku" vůči Íránu funguje, zatímco opak je prý pravdou.

"Proto všichni íránští činitelé, od prezidenta po ministra zahraničí a další oznámili, že se nebudou účastnit bilaterálních ani mnohostranných jednání (s USA)," uvedl íránský duchovní vůdce. Dosud se spekulovalo o tom, že by se americký prezident Donald Trump mohl v OSN setkat se svým íránským protějškem Hasanem Rúháním. Trump v pondělí naznačil, že se to nestane, zatímco mluvčí íránské diplomacie možnost setkání za současné situace zcela vyloučil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy