Bezvládně ležel, on do něj stále bušil, přibližuje partnerka zemřelého fandy Plzně

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 11. 8. 2019 17:40
V cele předběžného zadržení skončil pachatel obviněný z násilné smrti šestatřicetiletého muže, který byl mimo jiné fanouškem fotbalového týmu FC Viktoria Plzeň. Právě kvůli fotbalu se měl incident odehrát. Státní zástupce podal návrh na vzetí pachatele do vazby, o kterém rozhodne soud
Pieta za zemřelého fanouška Plzně.
Pieta za zemřelého fanouška Plzně. | Foto: ČTK

K tragické potyčce došlo ve čtvrtek večer v jednom restauračním zařízení v Kutné Hoře. Mezi dvěma muži se strhla hádka po prohraném zápase fotbalové Plzně. Jeden ze dvou aktérů sporu, šestatřicetiletý Vít K., byl jejím fanouškem. Hádka eskalovala tak, že si šli muži neshody vyříkat ven.

"Sebrali se a šli ven, já vyběhla hned za nimi, během pár vteřin. On už ležel bezvládně na zemi a ten (…) do něj bušil," uvedla v televizi Prima partnerka později zemřelého. "Předpokládám, že partner upadl a praštil se do hlavy o zem, nebo ho ten druhý strčil," přiblížila.

Víta K. transportoval vrtulník do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, kde muž zraněním v pátek podlehl. Podle televize Prima pachatel z místa činu utekl, ale policie ho nedlouho poté zadržela. Případ objasňují kriminalisté ze středočeského krajského ředitelství.

Pachatel si vyslechl obvinění z těžkého ublížení na zdraví, policie po jeho zatčení podala žalobci podnět na vzetí do vazby. Státní zástupce mu vyhověl a postoupil ho soudu. Vzhledem k údajnému útěku z místa činu a výši trestní sazby, jež v daném případě činí až 16 let, je vazební stíhání pravděpodobné.

Před výkopem dnešního zápasu 5. kola první fotbalové ligy mezi Plzní a Slováckem uctili diváci na stadionu Viktorie ve Štruncových sadech fanouškovu památku minutou ticha. Domácí "kotel" nejvěrnějších příznivců roztáhl choreo s nápisem "Odpočívej v pokoji", které doprovodil černými kartony. Před stadionem vzniklo pietní místo, kam fanoušci nosí svíčky a květiny.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy