Potvrzeno: Vláda se opět pokusí zrušit Dělnickou stranu

Domácí Domácí
16. 9. 2009 15:31
Fischerův kabinet návrh ministra Peciny posvětil, k soudu bude odeslán ve čtvrtek
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Vláda Jana Fischera na svém středečním setkání rozhodla, že se pokusí zrušit extremistickou Dělnickou stranu.

"Připravili jsme nejlepší materiál, který jsme připravit mohli. Jsou tu rizika, že to ani podruhé nevyjde, ale i tak vláda návrh podpořila," řekl novinářům premiér.

Ministr vnitra Martin Pecina deníku Aktuálně.cz už v úterý řekl, že návrh na zrušení partaje pošle ve čtvrtek na Nejvyšší správní soud. Podle něj obsahuje na 400 stran dokumentů a příloh.

Čtyři právníci

Na přípravě podkladů pro soud pracovaly podle vyjádření ministra čtyři právní kanceláře.

"Je to vyprecizované čtyřmi špičkovými právnickými kancelářemi," pochvaloval si návrh Pecina. "Jednou z nich je i kancelář advokáta Sokola."

Celkem prý ministerstvo vnitra za právnické služby zaplatilo částku do 100 tisíc korun.

 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy