reklama
 
 

Potvrzené zpoždění. Temelín bude třeba až v roce 2030

29. 4. 2013 16:56
Dosud nejvyšší představitel státní správy otevřeně připustil zdržení

Praha - Dosud nejvyšší představitel státní správy otevřeně připustil, že dostavba Jaderné elektrárny Temelín se s velkou pravděpodobností zdrží.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, který připomíná, že dosud platný plán počítá s tím, že se nové bloky rozjedou do roku 2025. Podle ministra průmyslu Martina Kuby však bude Česká republika elektřinu z nich potřebovat nejdříve v roce 2030.

"Doba, kdy budeme potřebovat, aby Temelín přišel na trh, je někdy kolem roku 2030. Když bude ubývat uhelných zdrojů, mohli bychom se v té době stát energeticky deficitní zemí a dovážet elektřinu. To považuji národohospodářsky za velmi rizikové. Z tohoto pohledu je Temelín třeba posuzovat," řekl ministr v rozhovoru pro deník Insider.

Jde o výrazný posun. Dosud totiž pochybnosti o spuštění nových bloků kolem roku 2025 zaznívaly jen z úst energetiků. Politici z vlády i parlamentní opozice vždy pokračování projektu v původních termínech obhajovali. Nyní odklad připouští už i člen kabinetu, zodpovědný navíc za energetickou strategii státu.

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider: Co přesně Temelín vzdaluje a jak argumentuje ministr Kuba?

autor: Zuzana Kubátová | 29. 4. 2013 16:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama