Postřelená účetní je po operaci, lékaři jsou optimističtí

Domácí Domácí
25. 2. 2015 8:41
Sedmatřicetiletá žena utrpěla střelné poranění hrudníku a plic, zdravotní zákrok proběhl bez komplikací.
Místo krátce po útoku.
Místo krátce po útoku. | Foto: ČTK

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) – Sedmatřicetiletá účetní, která v úterý přežila útok v restauraci Družba, je po operaci a její zdravotní stav je stabilizovaný.

"Lékaři jsou optimisté, během dopoledne by ji měli probrat z umělého spánku," řekla ČTK mluvčí uherskohradišťské nemocnice Dana Lipovská. Žena podle ní podstoupila zhruba hodinovou operaci.

K útoku, jehož motiv je stále nejasný, došlo v úterý krátce po poledni. Třiašedesátiletý muž vyzbrojený dvěma pistolemi vešel do restaurace Družba a začal střílet.

Policisté se střelcem z Uherského Brodu ještě před úterním zásahem vyjednávali. Až poté vnikli do restaurace, kde dvaašedesátiletý muž zastřelil osm lidí. Při zásahu také podle něj policisté vůbec na útočníka nevystřelili, muž se zabil sám.

Policie přijala v úterý ve 12:38 oznámení, že do restaurace Družba vešel muž a začal bez jakýchkoli příčin střílet po hostech. Zhruba za deset minut dorazila na místo hlídka. "Poté, co policisté vstoupili do prostor restaurace, útočník na ně začal pálit," sdělil mluvčí krajské policie Pavel Stránský. Z restaurace se podle něj podařilo dostat sedmatřicetileté postřelené ženě, kterou pak zdravotníci převezli do nemocnice.

Policisté potom zcela uzavřeli okolí restaurace. "Policejnímu vyjednavači se podařilo telefonicky zkontaktovat s podezřelou osobou a ve spolupráci s velitelem zásahu se snažil získat bližší informace o celé situaci," uvedl mluvčí.

"V určitém okamžiku rozhodl velitel zásahu, že se situace vyhrotila natolik, že je třeba vstoupit do objektu a pachatele eliminovat. Zásahová jednotka pak vnikla do objektu a pachatel, konfrontován s beznadějností své situace, se s největší pravděpodobností sám zastřelil. Policisté proti pachateli střelnou zbraň nepoužili," popsal situaci.

Z restaurace policisté vyvedli jednoho nezraněného muže, který se během útoku ukryl ve vedlejších prostorách. Nikdo další však už nepřežil. Zdravotníci, kteří se dostali po zásahu dovnitř, se sice pokoušeli poskytnout postřeleným první pomoc, ale nakonec mohli podle Stránského jen konstatovat smrt. Mezi zemřelými byla třiačtyřicetiletá žena a sedm mužů ve věku 27 až 66 let.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy