reklama
 
 

Posselt pro Insider: Češi, zbavte se už strašidel

27. 1. 2013 10:43
Zvláštní vydání deníku Insider k volbám a v něm exkluzivní rozhovor s šéfem landsmanšaftu

Praha - Muž, jehož jméno výrazně zasáhlo do kampaně před rozhodujícím kolem prezidentské volby, vzkazuje do České republiky: Nemějte strach před Němci, ani před sudetskými Němci, ani před sebou samými. "Vyvětrejte a nebojte se pochybných strašidel," říká v exkluzivním rozhovoru pro deník Insider Bernd Posselt, europoslanec a šéf Sudetoněmeckého landsmanšaftu.

Interview s Posseltem je jedním z článků, které Insider zařadil do zvláštního sobotního vydání k volbám prezidenta. Jindy placený deník toto vydání nabízí všem zdarma. (Ke stažení - zde.)

Posselt se vyhýbal kontaktu s českými novináři až do konce voleb, jak říká, právě proto, aby se vyhnul situaci, která nakonec stejně nastala. V bulvárním deníku Blesk vyšel těsně před volbami inzerát, z jehož textu vyplývalo, že Posselt podporuje Karla Schwarzenberga.

"Udělali ze mě, takříkajíc, zlého muže, aniž bych k tomu jakkoliv osobně přispěl. Přitom je o mně známo, že bojuji za usmíření a porozumění.  Je tudíž absurdní, že udělali zlého muže zrovna ze mě," komentuje volební kampaň v sousedním Česku europoslanec.

V rozhovoru pak hodnotí oba kandidáty, ale také odstupujícího prezidenta Václava Klause. "Karel Schwarzenberg je pro mě jednou z největších osobností Evropy. A to právě proto, že i o složitých tématech mluví věcně, čistě, s neuvěřitelnou odvahou. Nezastupuje ani názory sudetských Němců, ani ty velmi nacionálně smýšlejících Čechů," říká Posselt.

O zvoleném prezidentovi pak konstatuje: "Znám moc dobře takové osobnosti, jako je pan Zeman, i ze sudetoněmeckých kruhů, i z Bavorska. Je to určitý typ lidí, spjatý s venkovem, který často mění názory podle toho, jak se to hodí, jedná populárně a populisticky."

Celý rozhovor s B. Posseltem si v mimořádném vydání deníku Insider (zdarma) přečtěte ZDE

autor: Zuzana Kleknerová | 27. 1. 2013 10:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama