Posselt o Zemanovi: Populisty z venkova máme i my

Zuzana Kleknerová Zuzana Kleknerová
27. 1. 2013 20:10
Šéf Sudetoněmeckého landsmanšaftu a jeho rozhovor pro deník Insider

Praha - Od začátku odmítal jakkoliv vstupovat do české předvolební kampaně. Přesto v ní jeho jméno zaznělo a podle mnohých dokonce výrazně ovlivnilo to, jak volby nakonec dopadly. Řeč je o Berndu Posseltovi, šéfovi Sudetoněmeckého landsmanšaftu a europoslanci.

Deník Insider s ním v mimořádném sobotním vydání k volbám přinesl exkluzivní rozhovor.

"Víte, já jsem sudetský Němec, zakořeněný v Bavorsku. A sudetoněmecká a bavorská mentalita je velmi podobná té české. Znám moc dobře takové osobnosti, jako je pan Zeman, i ze sudetoněmeckých kruhů, i z Bavorska. Je to určitý typ lidí, spjatý s venkovem, který často mění názory podle toho, jak se to hodí, jedná populárně a populisticky," řekl o nově zvoleném prezidentovi europoslanec Posselt v uvedeném rozhovoru.

Miloše Zemana v rozhovoru označuje za politika, který rozhodně "není nesympatický". Srovnává i odcházejícího prezidenta Klause s příští, třetí hlavou České republiky.

"Prezident Klaus, při všem respektu k jeho inteligenci, je velmi chytrý muž, ale také člověk s uhlazenými způsoby, u nějž však nevíte, co se za nimi skrývá. Se Zemanem se dá v lecčems nesouhlasit, dá se s ním polemizovat, ale není nesympatický," je přesvědčen Posselt.

Celý rozhovor s Berndem Posseltem si můžete přečíst v sobotním vydání deníku Insider (zvláštní volební vydání je k dispozici zdarma, tedy nejen předplatitelům.)

Celý rozhovor s B. Posseltem si v mimořádném vydání deníku Insider (zdarma) přečtěte ZDE

 

Právě se děje

před 2 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy