Poslední místo tajemníka obsazeno, na školství nastoupí Fryč

ČTK ČTK
19. 6. 2015 16:45
Ministerstvo školství bylo posledním ministerstvem, které ještě státního tajemníka nemělo. Všichni musejí být podle zákona o státní službě jmenováni do konce června.
Jindřich Fryč je novým státním tajemníkem na Ministerstvu školství
Jindřich Fryč je novým státním tajemníkem na Ministerstvu školství | Foto: iForum, Univerzita Karlova v Praze

Praha - Státním tajemníkem na ministerstvu školství bude někdejší náměstek pro vzdělávání Jindřich Fryč. Ve středu ho jmenuje náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký, sdělila v pátek ministryně školství Kateřina Valachová (za ČSSD).

Školství bylo posledním ministerstvem, které ještě státního tajemníka nemělo. Všichni musejí být podle zákona o státní službě jmenováni do konce června.

Šestačtyřicetiletý Fryč na ministerstvu školství působí 21 let. Po studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, během něhož pracoval jako učitel, začínal jako odborný referent pro mezinárodní vztahy s německy mluvícími zeměmi.

Pak se postupně přesouval na vyšší funkce a v roce 2012 za ministra Petra Fialy se stal náměstkem pro vzdělávání. V dobách Dalibora Štyse byl dokonce prvním náměstkem, za Marcela Chládka (ČSSD) se vrátil na post náměstka pro vzdělávání.

Loni v létě musel tuto funkci uvolnit pro zástupce KDU-ČSL Jaroslava Fidrmuce a působil jako šéf agendy mezinárodních vztahů. Nyní se stane státním tajemníkem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Slovenskou obcí Petkovce se večer prohnalo tornádo. Několik domů je bez střechy

Obcí Petkovce na východě Slovenska se dnes prohnalo tornádo. Poškodilo obytné domy, některé jsou bez střechy. Na místě zasahují hasiči, informují slovenská média.

"Nahlášeno bylo poškození čtyř rodinných domů, kterým (tornádo) odneslo střechu. Polámané jsou stromy, elektrické vedení je stržené," uvedla podle serveru Teraz.sk operační důstojnice krajských hasičů v Prešově. Popis škody, které tornádo způsobilo, je podle starosty zatím předběžný.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy