Poslední místo tajemníka obsazeno, na školství nastoupí Fryč

ČTK ČTK
19. 6. 2015 16:45
Ministerstvo školství bylo posledním ministerstvem, které ještě státního tajemníka nemělo. Všichni musejí být podle zákona o státní službě jmenováni do konce června.
Jindřich Fryč je novým státním tajemníkem na Ministerstvu školství
Jindřich Fryč je novým státním tajemníkem na Ministerstvu školství | Foto: iForum, Univerzita Karlova v Praze

Praha - Státním tajemníkem na ministerstvu školství bude někdejší náměstek pro vzdělávání Jindřich Fryč. Ve středu ho jmenuje náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký, sdělila v pátek ministryně školství Kateřina Valachová (za ČSSD).

Školství bylo posledním ministerstvem, které ještě státního tajemníka nemělo. Všichni musejí být podle zákona o státní službě jmenováni do konce června.

Šestačtyřicetiletý Fryč na ministerstvu školství působí 21 let. Po studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, během něhož pracoval jako učitel, začínal jako odborný referent pro mezinárodní vztahy s německy mluvícími zeměmi.

Pak se postupně přesouval na vyšší funkce a v roce 2012 za ministra Petra Fialy se stal náměstkem pro vzdělávání. V dobách Dalibora Štyse byl dokonce prvním náměstkem, za Marcela Chládka (ČSSD) se vrátil na post náměstka pro vzdělávání.

Loni v létě musel tuto funkci uvolnit pro zástupce KDU-ČSL Jaroslava Fidrmuce a působil jako šéf agendy mezinárodních vztahů. Nyní se stane státním tajemníkem.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy