Poslední místo tajemníka obsazeno, na školství nastoupí Fryč

ČTK ČTK
19. 6. 2015 16:45
Ministerstvo školství bylo posledním ministerstvem, které ještě státního tajemníka nemělo. Všichni musejí být podle zákona o státní službě jmenováni do konce června.
Jindřich Fryč je novým státním tajemníkem na Ministerstvu školství
Jindřich Fryč je novým státním tajemníkem na Ministerstvu školství | Foto: iForum, Univerzita Karlova v Praze

Praha - Státním tajemníkem na ministerstvu školství bude někdejší náměstek pro vzdělávání Jindřich Fryč. Ve středu ho jmenuje náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký, sdělila v pátek ministryně školství Kateřina Valachová (za ČSSD).

Školství bylo posledním ministerstvem, které ještě státního tajemníka nemělo. Všichni musejí být podle zákona o státní službě jmenováni do konce června.

Šestačtyřicetiletý Fryč na ministerstvu školství působí 21 let. Po studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, během něhož pracoval jako učitel, začínal jako odborný referent pro mezinárodní vztahy s německy mluvícími zeměmi.

Pak se postupně přesouval na vyšší funkce a v roce 2012 za ministra Petra Fialy se stal náměstkem pro vzdělávání. V dobách Dalibora Štyse byl dokonce prvním náměstkem, za Marcela Chládka (ČSSD) se vrátil na post náměstka pro vzdělávání.

Loni v létě musel tuto funkci uvolnit pro zástupce KDU-ČSL Jaroslava Fidrmuce a působil jako šéf agendy mezinárodních vztahů. Nyní se stane státním tajemníkem.

 

Právě se děje

Další zprávy