Poslankyně Fraňková končí, bude primátorkou Pardubic

Kateřina Eliášová
28. 11. 2010 12:12
Evropští demokraté si zvolili nové vedení, povede je Zdeňka Marková
Štěpánka Fraňková, budoucí primátorka Pardubic
Štěpánka Fraňková, budoucí primátorka Pardubic | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Poslankyně za SNK ED Štepánka Fraňková ve sněmovně končí. Uspěla v komunálních volbách, stala se primátorkou Pardubic.

Fraňková se o hlasy voličů v parlamentních volbách ucházela na kandidátce Věcí veřejných, do sněmovny ji vynesly preferenční hlasy.

Mandát jí skončí poslední listopadový den. Jejím nástupcem ve sněmu bude Miroslav Petráň, který má stejnou stranickou příslušnost jako Fraňková a rovněž kandidoval za Věci veřejné.

Evropští demokraté si na víkendovém sněmu zvolili nové vedení. Povede je Zdeňka Marková, jejími zástupci byli zvoleni Štěpánka Fraňková a bývalý pražský zastupitel Jiří Witzany.

V předsednictvu dále zasednou komunální politici Stanislav Boloňský, Ivo Jelínek, Alena Machayová a Jaromír Procházka.

SNK ED získala v komunálních volbách celkem 551 mandátů.

"Prioritou nového vedení SNK ED v následujících dvou letech, je udržení pozic na komunální úrovni, která je základem naší činnosti a nosnou silou pro úspěch ve volbách krajských. Měli bychom posílit komunikaci s členskou základnou i případnými politickými partnery," uvedla nově zvolená předsedkyně strany.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Senátní komise podpořila změny pravidel voleb do sněmovny

Senátní ústavní komise podpořila doplnění pravidel pro volby do sněmovny, které si vyžádal zásah Ústavního soudu. Předseda komise Zdeněk Hraba (STAN) označil novelu za kompromisní. Část senátorů by ale do předlohy ráda vložila korespondenční formu hlasování pro Čechy žijící v zahraničí. Horní komora bude o volební novele rozhodovat koncem dubna.

"Nová volební úprava není dokonalá, ale pořád je lepší než to, co jsme tu měli a co bylo označeno Ústavním soudem za protiústavní," uvedl Hraba. Podotkl, že novela zmírňuje nerovnosti mezi stranami s vyšším a nižším ziskem hlasů voličů. "Vnímám to jako kompromis vyjednaný napříč politickým spektrem," dodal Hraba. Také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) označil sněmovní verzi novely za úspěch a výsledek dohod mezi sněmovnou a Senátem.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Nejvyšší soud potvrdil 30 let vězení za dvojnásobnou vraždu v Břeclavi

Nejvyšší soud potvrdil třicetiletý trest vězení pro , jenž se podle pravomocného verdiktu dopustil dvojnásobné vraždy v Břeclavi. Rozhodnutí padlo bez veřejného jednání. Dovolání bylo odmítnuto, řekla bez dalších podrobností Miroslava Klusová, mluvčí Krajského soudu v Brně, který se případem zabýval jako první instance.

Štaubert podle pravomocného verdiktu vraždil v rodinném domě v Břeclavi předloni v noci na 6. srpna, když přišel do domu krást. S oběťmi, devětaosmdesátiletým mužem a čtyřiačtyřicetiletou ženou, se krátce před tím znal. Senior se vzbudil, Štaubert na něj vzápětí zaútočil. Zasadil mu desítky bodných a sečných ran, stejně jako později ženě, která v domě také žila. Štaubert se nejspíš bál, že ho pozná. Oběti zemřely na místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy