Když si Sněmovna volí své vůdce

Když si Sněmovna volí své vůdce
Obejmuli se, ušpinili se.
Bacha, jde předseda.
Nedůvěryhodná vláda.
Tvrdá pěst ministra zemědělství Tomana.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
27. 11. 2013 15:50

Praha - Nově zvolení poslanci se pomalu ujímají moci.

Dohody dvou nejsilnějších stran zatím platí. Předsedou poslanců se stává Jan Hamáček, jisté zvolení má i jeho místopředsedkyně Jaroslava Jermanová.

Jak dopadnou ostatní nominanti politických stran Bělobrádek, Kalousek a Filip, Němcová či Okamura ještě v tu chvíli nebylo jasné. A takhle to tam vypadalo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy