Poslanec VV Babák nechá své účty prověřit auditory

Domácí Domácí
16. 5. 2011 16:17
Poslanec reaguje na podezření, která panují kolem jeho darů straně Věci veřejné
Poslanec Michal Babák
Poslanec Michal Babák | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Poslanec Věcí veřejných Michal Babák, který už několik týdnů vysvětluje, z jakých peněz daroval své straně za poslední dva roky téměř šest miliónů korun,  "se rozhodl veškeré své účty a účty spřízněných firem předat nezávislé auditorské firmě".

"Po ukončení práce auditora a právníků seznámím veřejnost s výsledky jejich práce," uvedl Michal Babák ve veřejném prohlášení.

Jméno firmy neuvedl a oznámil, že se ke svému případu nebude vyjadřovat.  

Finanční operace Michala Babáka začaly být podezřelé ve chvíli, kdy se ukázalo, že skoro šest milionů korun darovaných straně nemohl pokrýt vlastními příjmy.

Navíc jeho finanční transakce začali vyšetřovat experti na boj se špinavými penězi na ministerstvu financí. Jedna z bank totiž oznámila, že na Babákův účet kdosi vložil přes milión korun v hotovosti. U většiny peněz z celkové částky 1,2 miliónu korun není zřejmé, kdo to byl.

Poslanec původně slíbil, že do minulého pátku tyto vklady objasní, ale pak to neudělal. "Bankovní složenky nebyly nalezeny," řekl Aktuálně.cz.

Michal Babák vystupuje za Věci veřejné jako expert na důchodovou reformu a podle nově zveřejněných nahrávek z neformální schůzky straníků má být tím, kdo ve stranických financích "provádí krizový management".

Donedávna byl také jedním z kandidátů na předsedu Věcí veřejných, ale před několika dny s odvoláním na kauzu svých darů kandidaturu složil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy