Poslanec Volný není jediný hrubián. K surovým způsobům už se snížila řada politiků

Domácí Domácí
22. 1. 2021 14:06
Nezařazený poslanec Lubomír Volný při jednání sněmovny napadl předsedajícího Tomáše Hanzela, který poslanci vypnul mikrofon, neboť nemluvil k věci. Není to poprvé, kdy se český politik snížil k hrubiánským způsobům. Je to už 15 let, kdy udělil tehdejší vicepremiér Miroslav Macek pohlavek Davidu Rathovi. Sledujte ve videu, komu dalšímu se nepodařilo zkrotit nápor zlosti.
Volný není jediný hrubián. K surovým způsobům už se snížila řada politiků | Video: Reuters, Associated Press

V roce 2012 v živém vysílání mluvčí řecké neonacistické strany jedné političce nafackoval jen pár okamžiků poté, co na jinou diskutující dámu vylil sklenici vody. Bývalý příslušník zvláštních jednotek Ilias Kasidiaris byl po svém nervovém kolapsu zatčen.

Rovnou hromadná rvačka se strhla v gruzínském parlamentu, jakmile člen opozice navrhl, aby zákonodárci přijali usnesení na podporu ukrajinské opozice. Ta v té době v Kyjevě vedla masové protivládní protesty. 

Zábrany ztratil před parlamentními volbami i Vepkhia Gurgenishvili. V přímém přenosu diskuse gruzínské televizní stanice neustál nápor vzteku a po několika vzájemných urážkách napadl v přímém přenosu diskuse svého oponenta Polada Khalikova. 

V tureckém parlamentu se zase v roce 2016 poslanci surově poprali kvůli vládnímu návrhu, který měl zrušit imunitu zákonodárců před trestním stíháním.

Připomeňte si ve videoreportáži i další bitky z Japonska, Jihoafrické republiky, Ruska nebo Hongkongu.  

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy