reklama
 
 

Poslanec Svoboda se po kolapsu cítí dobře, za několik dní ho propustí z nemocnice

17. 5. 2019 14:27
Poslanec ODS, lékař a někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda, který ve středu zkolaboval ve sněmovně, zůstává v Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, cítí se ale dobře. Bolí ho jen koleno od pádu a očekává, že v řádu dnů půjde domů.

Záchranáři převezli po kolapsu pětasedmdesátiletého Svobodu s neurologickými obtížemi do střešovické nemocnice, kde je přednostou gynekologické kliniky.

"Je ještě hospitalizován, cítí se dobře. Co ho nejvíc bojí, je koleno, jak upadl. Ale je předpoklad, že se v brzké době vrátí domů a do běžného režimu," řekla mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Uznávaný gynekolog a někdejší prezident České lékařské komory Svoboda je v politice aktivní od roku 2010. Tři roky byl primátorem hlavního města, je členem zastupitelstva Prahy a zasedá ve sněmovně, kde je místopředsedou zdravotního výboru.

Současně šéfuje gynekologické klinice Ústřední vojenské nemocnice. Většinu své pracovní kariéry spojil s gynekologicko-porodnickou klinikou 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a vinohradské nemocnice.

autor: ČTK | 17. 5. 2019 14:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama