Poslanec Chaloupka varuje 'cikány': Lidé toho mají dost

Domácí Domácí
21. 6. 2013 19:55
Poslanec reagoval na zlehčování duchcovského útoku zdejším romským "šéfem"
Otto Chaloupka
Otto Chaloupka | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Poslanec za Věci veřejné Otto Chaloupka zveřejnil na svém oficiálním facebookovém profilu dopis adresovaný otci ženy spoluodpovědné za brutální útok na manželský pár v Duchcově, Františku Tomášovi.

Pobouřila ho Tomášova reakce, když útok zlehčoval a vzýval starostku Duchcova Jitku Bártovou, aby se zúčastnila shromáždění proti kolektivnímu uplatnění viny.

Bártová se Tomáše zeptala, zda je vhodné, aby otec jedné z útočnic spolurganizoval shromáždění takové povahy, na což ji odpověděl, že "se jim přeci nic nestalo".

Otto Chaloupka na svém facebooku Tomáše přímo oslovuje: "Vážený cikáne vajdo Františku Tomáši". A co mu píše a radí. Citujeme z jeho facebookového příspěvku:

"Slušní lidé dlouho snášeli vaše krádeže, agresivitu a neoprávněně požadavky na další a další výhody. Ale jak každý rozumný člověk ví, tohle nemohlo pokračovat do nekonečna. Lídě se boji na ulici, mají strach o své děti, necítí se bezpečně a také jsou už unaveni z toho, že že svých peněz, které vydělávají prací, musí živit tisíce vašich rodin. Chodi tyto peníze vydělávat v době, kdy spousta z vás tráví čas v hernách a kasinech.

Lídě už toho mají dost, pane Tomáši. Už nemají trpělivost. A vy je jen každou další provokaci posunujete přes tu pomyslnou hranu. Tlačíte a něco nutně musí prasknout. Brzy. Nespoléhejte na to, že jste státem chráněni a že je vám vše dovoleno. Lídě necítí ochranu od státu a je jen otázkou času, kdy vemou svou ochranu do svých rukou. A potom, pane Tomáši, bude zle. Bertě to ode mne jako dobrou řadu. Máte ji zadarmo. "

Poslanec nejprve na svých facebookových stránkách napoutal článek, jak otec útočnice, mimochodem "vajda", tedy místní romský předák, vyzývá starostku, aby přišla na romský mítink. Okomentoval ho slovy:

"Velmi chytré od cikánského vůdce. Arogance a sebevědomí jim tedy nechybí. Ale lidi jsou na hraně a ještě pár takovýchto cikánských provokací a začne mazec. A pak je neochraní ani těžkooděnci." O hodinu později tu zveřejnil citovaný "otevřený dopis" duchcovskému šéfovi Romů.

Chaloupka svým textem vzbudil dvojí reakce. Jedni ho chválí za to, že se nebojí vyjadřovat otevřeně, jiní ho prostřednictvím facebooku urážejí a obviňují z rasové nesnášenlivosti.

Poslanec na svém chování neshledává nic nepatřičného a nejedná se o jediný post takové povahy na jeho profilu.

Odmítl, že by podněcovcal rasovou nenávist. "Je jedno, jaké to jsou rasy a kdo byl napadený a  kdo byl útočník," odpověděl serveru iDnes. Na další dotaz, zda je vhodné, aby se takto vyjadřoval poslanec, odvětil, že právě politicky korektní veřejní činitelé a jejich strach mluvit o těchto věcech otevřeně vedly k současným problémům.

Podle něj nejde o drsné vyjádření, ale konstatování pravdy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.

Další zprávy