reklama
 
 

Poslanci opět neprojednali výroční zprávy o ČT. Další debata proběhne za měsíc

20. 6. 2019 15:13
Sněmovna opět nestihla projednat výroční zprávy o činnosti a hospodaření České televize za roky 2016, 2017 a 2018, přestože si to naplánovala na čtvrtek. Stihla pouze částečně pokračovat v debatě ke zprávě za rok 2016, k níž kriticky vystoupil pouze poslanec KSČM Jiří Valenta.

Valenta opět poukazoval na analýzu vysílání České televize a Českého rozhlasu před krajskými a senátními volbami 2016, kterou provedlo pracoviště CEMES při Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy pro vysílací radu.

Podle něj byla ve vysílání veřejnoprávní televize zvýhodňována TOP 09, a naopak trvale znevýhodňována KSČM. ČT již dříve analýzu odmítla jako chybně provedenou. Valenta naopak v souvislosti s ČT mluvil o netransparentnosti a neobjektivitě.

Veřejnoprávní televize musí být podle poslance pod kvalitní parlamentní kontrolou. "Nepatří totiž ani zaměstnancům, ani rozličným nátlakovým skupinám, často naroubovaným na televizní penězovody,"  řekl poslanec Valenta.

Zamítnutí zpráv za roky 2016 a 2017, které loni na jaře a na podzim doporučil schválit sněmovní mediální výbor, Valenta přímo nenavrhl, za komunisty je ale odmítl.

Zprávy o veřejnoprávních médiích začala dolní komora projednávat koncem ledna a zatím není jasné, kdy se k nim vrátí. Pokud to nestihne nyní, další příležitost bude mít v červenci.

Výroční zprávy předkládají poslancům všechny veřejnoprávní instituce, tedy Česká televize, Český rozhlas a Česká tisková kancelář. Ve sněmovně nyní čeká na projednání čtveřice zpráv o činnosti a o hospodaření ČT za roky 2016 a 2017 a také zpráva o činnosti ČT za rok 2018, která dorazila do dolní komory koncem letošního března. Na programu červnové schůze je také zpráva o hospodaření Českého rozhlasu za předloňský rok.

autor: ČTK | 20. 6. 2019 15:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama