Poslance Doktora dostihla éra temného porcování medvěda

Jan Němec (redaktor) Sabina Slonková, Jan Němec (redaktor)
31. 10. 2012 6:30
Bývalý poslanec ODS se octl v podezření ze střetu zájmů

Insider - Bývalý poslanec ODS a dlouholetý člen rozpočtového výboru Michal Doktor se octl ve vážném podezření ze střetu zájmů při rozdělování státních dotací.

Za peníze rozdělované v éře, kdy poslanci mohli anonymně posílat do svých krajů dotace ze státního rozpočtu, vznikl na jihu Čech z divokého terénu outdoorový areál, v němž se právě nyní otevírá solidní perspektiva podnikání - mimo jiné i soukromé firmě, v níž je Michal Doktor spolumajitelem.

Michal Doktor pomoc tomuto projektu přiznává, ale odmítá, že by na ní bylo něco špatného.

Okolnosti zjištěné Insiderem však ukazují, že poslanec, který před rokem opustil ODS a nyní ji jako kandidát hnutí Jihočeši porazil v krajských volbách, je s centrem postaveným za protekční peníze spojen i dalšími vazbami.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Kolik peněz zařídil poslanec Doktor pro outdorové centrum? A jak z toho může profitovat jeho firma?

 

Právě se děje

před 34 minutami

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy