Zrušené spoje i zpoždění. Porucha troleje ve Vršovicích ochromila provoz vlaků

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 1. 2020 12:23
Železniční dopravu v Praze a okolí zkomplikovala ve čtvrtek ráno a dopoledne porucha trakčního vedení ve stanici Praha-Vršovice. Kvůli výpadku napájení nemohly do provozu vyjet soupravy, které byly přes noc na odstavném nádraží. Desítky regionálních spojů proto nevyjely, nebo musela být jejich trasa zkrácena.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Problémy se nevyhnuly ani dálkové dopravě, některé rychlíky měly vysoká zpoždění. Kolem 11:00 byla situace na železnici v Praze stabilizovaná, řekl  mluvčí Českých drah Roman Joklík.

Problémy se týkaly hlavně osobních vlaků na příměstských linkách S1, S2, S4, S7 a S9. České dráhy musely odřeknout například jeden pár vlaků mezi Karlštejnem a Berounem. Další spoje byly zrušeny například mezi Milovicemi a Prahou nebo hlavním městem a Benešovem. Některé dálkové spoje nabraly velká zpoždění.

Problém s napájením na odstavném nádraží v Michli zaznamenala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) kolem 03:00. "Došlo ke zkratu trakční přenosové cesty, která byla čtvrt roku stará," popsala mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Krátce před 06:00 byl výjezd z odstavného nádraží částečně obnoven, výjezd souprav byl ale zpočátku výrazně omezený. Kolem 07:00 byl provoz podle Joklíka obnoven. Ještě několik hodin ale trvalo, než se železniční doprava v Praze a okolí stabilizovala.

"Nějakou dobu ale ještě potrvá, než se podaří všechny vlaky vyvézt, takže stabilizace dopravy bude trvat několik hodin," dodal.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy