Zrušené spoje i zpoždění. Porucha troleje ve Vršovicích ochromila provoz vlaků

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 1. 2020 12:23
Železniční dopravu v Praze a okolí zkomplikovala ve čtvrtek ráno a dopoledne porucha trakčního vedení ve stanici Praha-Vršovice. Kvůli výpadku napájení nemohly do provozu vyjet soupravy, které byly přes noc na odstavném nádraží. Desítky regionálních spojů proto nevyjely, nebo musela být jejich trasa zkrácena.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Problémy se nevyhnuly ani dálkové dopravě, některé rychlíky měly vysoká zpoždění. Kolem 11:00 byla situace na železnici v Praze stabilizovaná, řekl  mluvčí Českých drah Roman Joklík.

Problémy se týkaly hlavně osobních vlaků na příměstských linkách S1, S2, S4, S7 a S9. České dráhy musely odřeknout například jeden pár vlaků mezi Karlštejnem a Berounem. Další spoje byly zrušeny například mezi Milovicemi a Prahou nebo hlavním městem a Benešovem. Některé dálkové spoje nabraly velká zpoždění.

Problém s napájením na odstavném nádraží v Michli zaznamenala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) kolem 03:00. "Došlo ke zkratu trakční přenosové cesty, která byla čtvrt roku stará," popsala mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Krátce před 06:00 byl výjezd z odstavného nádraží částečně obnoven, výjezd souprav byl ale zpočátku výrazně omezený. Kolem 07:00 byl provoz podle Joklíka obnoven. Ještě několik hodin ale trvalo, než se železniční doprava v Praze a okolí stabilizovala.

"Nějakou dobu ale ještě potrvá, než se podaří všechny vlaky vyvézt, takže stabilizace dopravy bude trvat několik hodin," dodal.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy