Zrušené spoje i zpoždění. Porucha troleje ve Vršovicích ochromila provoz vlaků

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 1. 2020 12:23
Železniční dopravu v Praze a okolí zkomplikovala ve čtvrtek ráno a dopoledne porucha trakčního vedení ve stanici Praha-Vršovice. Kvůli výpadku napájení nemohly do provozu vyjet soupravy, které byly přes noc na odstavném nádraží. Desítky regionálních spojů proto nevyjely, nebo musela být jejich trasa zkrácena.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Problémy se nevyhnuly ani dálkové dopravě, některé rychlíky měly vysoká zpoždění. Kolem 11:00 byla situace na železnici v Praze stabilizovaná, řekl  mluvčí Českých drah Roman Joklík.

Problémy se týkaly hlavně osobních vlaků na příměstských linkách S1, S2, S4, S7 a S9. České dráhy musely odřeknout například jeden pár vlaků mezi Karlštejnem a Berounem. Další spoje byly zrušeny například mezi Milovicemi a Prahou nebo hlavním městem a Benešovem. Některé dálkové spoje nabraly velká zpoždění.

Problém s napájením na odstavném nádraží v Michli zaznamenala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) kolem 03:00. "Došlo ke zkratu trakční přenosové cesty, která byla čtvrt roku stará," popsala mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Krátce před 06:00 byl výjezd z odstavného nádraží částečně obnoven, výjezd souprav byl ale zpočátku výrazně omezený. Kolem 07:00 byl provoz podle Joklíka obnoven. Ještě několik hodin ale trvalo, než se železniční doprava v Praze a okolí stabilizovala.

"Nějakou dobu ale ještě potrvá, než se podaří všechny vlaky vyvézt, takže stabilizace dopravy bude trvat několik hodin," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy