Porucha trakčního vedení v pražském depu brzdila odjezdy vlaků. Některé nevyjely

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 2. 2019 20:48
Porucha trakčního vedení na odstavném nádraží v pražské Michli zkomplikovala dnes ráno dopravu na železnici, z Prahy nevyjelo několik souprav příměstské dopravy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Zrušeny byly spoje do Kolína, Berouna či Kralup nad Vltavou, sdělil mluvčí Českých drah Radek Joklík. Situace se podle něj začala stabilizovat před 09:00. Odpoledne způsobila další problémy porucha vedení na Hlavním a Masarykově nádraží, provoz se začal vracet do normálu až před 20:00.

"Došlo k poškození trakčního vedení v rámci odstavného nádraží jih, kde jsou přes noc odstaveny vlakové soupravy. Nad částí kolejí tak není elektrický proud, proto jsme ráno měli problémy s vystavením vlaků," uvedl mluvčí.

Odpoledne měly problémy osobní vlaky i rychlíky na Hlavním a Masarykově nádraží v centru hlavního města a také v pražských Vršovicích. "Provoz v uzlu Praha hlavní nádraží a Praha Masarykovo nádraží je pro elektrickou trakci značně omezen," informoval na svém webu Ropid, organizátor dopravy v Praze a okolí. Některé vlaky nabraly i více než hodinové zpoždění. Podle informací na Twitteru Ropidu začalo postupné obnovování provozu až kolem 19:45 a ještě po 20:00 nabíraly některé vlaky zpoždění pět až deset minut.

Ráno kvůli námraze na trolejovém vedení odřekly České dráhy osobní vlak z Českého Brodu do Prahy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy