Porodní báby pro spokojené mámy

Porodní báby pro spokojené mámy
...sešly se tři stovky matek s násobkem svých potomků.
Jsou zodpovědné, vzdělané a znají rizika.
Nechtějí, aby jim stát zasahoval do práva zvolit si místo, kde mají rodit, ani do toho, kdo jim má pomáhat.
Stát pomocí síly chce donutit matky rodit v porodnici a toho, kdo by jim pomáhal rodit jinde, trestat.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
17. 10. 2011 18:51

Chystané zákony kriminalizující péči porodních asistentek a omezujících základní práva těhotných, vyhnaly tři stovky matek protestovat před ministerstvo zdravotnictví.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy