Pořádání šampionátu v Liberci chce prověřit i Topolánek

Domácí Domácí
19. 2. 2009 20:05
Nejvyšší kontrolní úřad už kvůli akci podal dvě trestní oznámení
Premiér Mirek Topolánek
Premiér Mirek Topolánek | Foto: Reuters

Praha - Premiér Mirek Topolánek udělá vše pro to, aby byly prošetřeny chyby, které se staly během přípravy právě probíhajícího Mistrovství světa v klasickém lyžování, které hostí Liberec.

Ve sněmovně tak reagoval na trestní oznámení, která před týdnem podal Nejvyšší kontrolní úřad (NBÚ).

Policie by měla prošetřit podezření z trestného činu podvodu, úvěrového podvodu, porušení pravidel hospodářského styku a porušení povinností při správě cizího majetku.

Prezident NKÚ František Dohnal kritizoval ministerstvo školství, ale i město Liberec a tamní Technickou univerzitu. Podle závěrů úřadu totiž panovala nad přípravami šampionátu nulová kontrola.

"Byly to chyby ČSSD"

"Garantuji vám, že až se začne tato věc celá šetřit, opravdu se přijde na to, že se základní chyby z hlediska financování a rozhodnutí se udělaly ještě přede mnou," ujišťoval dnes Topolánek s tím, že za pochybení může předchozí vláda ČSSD. "Pokud u toho budu, postarám se, aby se došetřily," dodal.

Foto: Aktuálně.cz
Vše o MS v Liberci:
Projděte si speciální přílohu Aktuálně.cz

Předseda vlády a ODS si neodpustil kritiku umístění akce do lokality bez sněhu, ale i sportovního zázemí. Zmínil přitom nedaleké areály v Harrachově a Bedřichově, kde je podle něj vše. Cizí rozhodnutí ho prý dostalo do neřešitelné situace.

"Tu akci jsme dokončili, je velmi drahá, a jestli budeme ještě někdy opakovat podobnou akci, já u toho nechci být," uzavřel Topolánek.

Pořádání mistrovství přišlo na několik miliard korun. Poslední - téměř dvousetmilionovou - pomoc přiklepla pořadatelům vláda před několika týdny.

 

Právě se děje

Další zprávy