reklama
 
 

Poprvé v historii. Dva čeští šéfkuchaři získali hvězdu

14. 3. 2012 11:40
Poprvé v historii získali ocenění dva čeští šéfkuchaři, Roman Paulus a Oldřich Sahajdák

Paříž/Praha - Pražské restaurace Alcron v hotelu Radisson a Degustation Bohême Bourgeoise získaly jednu hvězdičku v letošním vydání gastronomického průvodce Michelin.

Poprvé v historii tak získali toto prestižní ocenění dva čeští šéfkuchaři v místních restauracích: Roman Paulus z restaurace Alcron a Oldřich Sahajdák z Degustation Bohême Bourgeoise.

Informoval o tom mluvčí české pobočky Michelinu Daniel Cahel.

Legendární průvodce Michelin Main Cities of Europe zahrnuje v roce 2012 celkem 3600 zařízení, z nichž je 2100 restaurací a 1500 hotelů ve 44 městech dvaceti evropských zemí.

Z českých restaurací se v průvodci dále objevily ty, které získaly ocenění Bib Gourmand za to, že servírují "dobré jídlo za přijatelné ceny". Z loňského roku toto ocenění obhájily restaurace SaSaZu, Le Terroir, Aromi a Divinis a nově ho obdržely restaurace Sansho a Monastery.

Nejvyšší ocenění v minulosti v Česku získal třikrát italský šéfkuchař Andrea Accordi, který pracoval v restauraci Allegro hotelu Four Seasons. Loni ale odešel do Petrohradu.

Průvodce Michelin Main Cities of Europe 2012 vychází v angličtině a zaměřuje se na obchodní klientelu a turisty navštěvující významná evropská města.

Na pultech vybraných knihkupectví bude dostupný od čtvrtka, kromě tištěné podoby je k dispozici na webových stránkách společnosti.

autor: ČTK | 14. 3. 2012 11:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama