Poprvé v historii. Dva čeští šéfkuchaři získali hvězdu

ČTK ČTK
14. 3. 2012 11:40
Poprvé v historii získali ocenění dva čeští šéfkuchaři, Roman Paulus a Oldřich Sahajdák

Paříž/Praha - Pražské restaurace Alcron v hotelu Radisson a Degustation Bohême Bourgeoise získaly jednu hvězdičku v letošním vydání gastronomického průvodce Michelin.

Poprvé v historii tak získali toto prestižní ocenění dva čeští šéfkuchaři v místních restauracích: Roman Paulus z restaurace Alcron a Oldřich Sahajdák z Degustation Bohême Bourgeoise.

Informoval o tom mluvčí české pobočky Michelinu Daniel Cahel.

Legendární průvodce Michelin Main Cities of Europe zahrnuje v roce 2012 celkem 3600 zařízení, z nichž je 2100 restaurací a 1500 hotelů ve 44 městech dvaceti evropských zemí.

Z českých restaurací se v průvodci dále objevily ty, které získaly ocenění Bib Gourmand za to, že servírují "dobré jídlo za přijatelné ceny". Z loňského roku toto ocenění obhájily restaurace SaSaZu, Le Terroir, Aromi a Divinis a nově ho obdržely restaurace Sansho a Monastery.

Nejvyšší ocenění v minulosti v Česku získal třikrát italský šéfkuchař Andrea Accordi, který pracoval v restauraci Allegro hotelu Four Seasons. Loni ale odešel do Petrohradu.

Průvodce Michelin Main Cities of Europe 2012 vychází v angličtině a zaměřuje se na obchodní klientelu a turisty navštěvující významná evropská města.

Na pultech vybraných knihkupectví bude dostupný od čtvrtka, kromě tištěné podoby je k dispozici na webových stránkách společnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Da Vinciho výstavu v Louvru navštívilo přes milion lidí

Více než milion lidí vidělo velkou výstavu, kterou u příležitosti 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinciho uspořádalo pařížské muzeum Louvre. Na poslední podobnou retrospektivu, kterou instituce předloni věnovala francouzskému malíři Eugénovi Delacroixovi, přišlo zhruba o polovinu lidí méně, píše agentura AFP. "Je skvělé, že 500 let po smrti malíř italské renesance nadále tak fascinuje širokou veřejnost," konstatuje ředitel muzea Louvre Jean-Luc Martinez. Podle něj k návštěvnickému rekordu přispělo i to, že Louvre několikrát prodloužil otevírací hodiny do noci. Ty poslední tři byl vstup dokonce zdarma.

Zdroj: AFP/ČTK
Další zprávy