Poprvé v historii. Dva čeští šéfkuchaři získali hvězdu

ČTK ČTK
14. 3. 2012 11:40
Poprvé v historii získali ocenění dva čeští šéfkuchaři, Roman Paulus a Oldřich Sahajdák

Paříž/Praha - Pražské restaurace Alcron v hotelu Radisson a Degustation Bohême Bourgeoise získaly jednu hvězdičku v letošním vydání gastronomického průvodce Michelin.

Poprvé v historii tak získali toto prestižní ocenění dva čeští šéfkuchaři v místních restauracích: Roman Paulus z restaurace Alcron a Oldřich Sahajdák z Degustation Bohême Bourgeoise.

Informoval o tom mluvčí české pobočky Michelinu Daniel Cahel.

Legendární průvodce Michelin Main Cities of Europe zahrnuje v roce 2012 celkem 3600 zařízení, z nichž je 2100 restaurací a 1500 hotelů ve 44 městech dvaceti evropských zemí.

Z českých restaurací se v průvodci dále objevily ty, které získaly ocenění Bib Gourmand za to, že servírují "dobré jídlo za přijatelné ceny". Z loňského roku toto ocenění obhájily restaurace SaSaZu, Le Terroir, Aromi a Divinis a nově ho obdržely restaurace Sansho a Monastery.

Nejvyšší ocenění v minulosti v Česku získal třikrát italský šéfkuchař Andrea Accordi, který pracoval v restauraci Allegro hotelu Four Seasons. Loni ale odešel do Petrohradu.

Průvodce Michelin Main Cities of Europe 2012 vychází v angličtině a zaměřuje se na obchodní klientelu a turisty navštěvující významná evropská města.

Na pultech vybraných knihkupectví bude dostupný od čtvrtka, kromě tištěné podoby je k dispozici na webových stránkách společnosti.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Slovenský soud rozdal za tragickou explozi z roku 2007 podmínky

Soud uznal dva bývalé manažery Vojenského opravárenského podniku (VOP) ve slovenských Novákách vinnými z obecného ohrožení v souvislosti s mohutnou explozí, ke které v areálu došlo v roce 2007. Dvojici uložil podmíněné tresty. Tragédie si tehdy vyžádala životy osmi lidí a více než tři desítky zraněných. Další dva obžalované soud podle slovenských médií zprostil obžaloby. Proti verdiktu okresního soudu v Prievidzi se lze odvolat.

Exploze ve VOP Nováky, kde se likvidovala munice, byla 2. března 2007 do té doby největší průmyslovou tragedií v novodobých dějinách Slovenska. Výbuch poničil budovy závodu a vzniklá tlaková vlna poškodila okna v okruhu několika kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy