Foto: V Praze odhalen památník statečné ženě Miladě Horákové. Má stále připomínat bolševické zlo

Foto: V Praze odhalen památník statečné ženě Miladě Horákové. Má stále připomínat bolševické zlo
Horní Kalná v Podkrkonoší. Podívejte se do místa, kde památník Milady Horákové vznikal.
Čtvrt století tu funguje umělecká slévárna, na lití bronzu do ztraceného vosku asi největší v Česku.
Pavel Horák a jeho otec, Pavel Horák starší, spoluzakladatel rodinné slévárny. Se svým bratrem a švagrem za čtvrt století vybudovali největší uměleckou slévárnu v Česku.
PhDr. et Mgr. Pavel Horák, Ph.D, třicetiletý historik se částečně uvolnil ze svého akademického úvazku a prvním rokem se učí uměleckému řemeslu u svého otce.
"Byl bych blázen, kdybych se nezajímal o prosperující firmu naší rodiny."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
16. 11. 2015 20:52
Vražda Milady Horákové 27. června 1950 je symbolem brutálních represí komunistické nadvlády. Kolem nového památníku justičního zločinu teď budou chodit čeští zákonodárci do práce. Podívejte se také do rodinné slévárny v Podkrkonoší, kde památník vznikal.

Na jednom z nejhezčích pražských náměstí stojí nový památník. Je pokorný a přesto nutí k zastavení. Tak jak se sluší na připomenutí jedné z nejvýznamnějších žen českých moderních dějin Milady Horákové. Vyrobili jej v rodinné slévárně v Horní Kalné. 

 

Právě se děje

před 17 minutami

Na dálnici D5 u Prahy se srazilo auto s motorkou, je uzavřena v obou směrech

Na dálnici D5 poblíž Prahy se odpoledne srazilo osobní auto s motorkou. Motocyklista utrpěl zranění, cestujícího z auta vyprošťují hasiči, řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel. Dálnice je podle Národního dopravního informačního centra v obou směrech neprůjezdná.

Nehoda se stala na 4. kilometru ve směru na Prahu. Jeden z účastníků nehody jel podle prvotních informací v protisměru. Motocykl po střetu začal hořet, požár hasiči zlikvidovali. Podrobnější informace zatím mluvčí hasičů neměl k dispozici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy