Foto: V Praze odhalen památník statečné ženě Miladě Horákové. Má stále připomínat bolševické zlo

Foto: V Praze odhalen památník statečné ženě Miladě Horákové. Má stále připomínat bolševické zlo
Horní Kalná v Podkrkonoší. Podívejte se do místa, kde památník Milady Horákové vznikal.
Čtvrt století tu funguje umělecká slévárna, na lití bronzu do ztraceného vosku asi největší v Česku.
Pavel Horák a jeho otec, Pavel Horák starší, spoluzakladatel rodinné slévárny. Se svým bratrem a švagrem za čtvrt století vybudovali největší uměleckou slévárnu v Česku.
PhDr. et Mgr. Pavel Horák, Ph.D, třicetiletý historik se částečně uvolnil ze svého akademického úvazku a prvním rokem se učí uměleckému řemeslu u svého otce.
"Byl bych blázen, kdybych se nezajímal o prosperující firmu naší rodiny."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
16. 11. 2015 20:52
Vražda Milady Horákové 27. června 1950 je symbolem brutálních represí komunistické nadvlády. Kolem nového památníku justičního zločinu teď budou chodit čeští zákonodárci do práce. Podívejte se také do rodinné slévárny v Podkrkonoší, kde památník vznikal.

Na jednom z nejhezčích pražských náměstí stojí nový památník. Je pokorný a přesto nutí k zastavení. Tak jak se sluší na připomenutí jedné z nejvýznamnějších žen českých moderních dějin Milady Horákové. Vyrobili jej v rodinné slévárně v Horní Kalné. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Stržená trolej přerušila provoz tramvají v Holešovicích

Porucha trakčního vedení přerušila v Praze kolem 21:30 provoz tramvají mezi zastávkami Výstaviště a Nádraží Holešovice. Provoz je ale omezen téměř v celých Holešovicích. Podle webu dopravního podniku by provoz pěti tramvajových linek mohl být v postiženém úseku obnoven zhruba hodinu po půlnoci.

Poruchu na troleji způsobil podle dopravního podniku nadměrný náklad. "Náhradní doprava není zavedena z důvodu neprůjezdnosti úseku," uvedl dopravce. Zároveň vyzval cestující, aby využili linku metra C do stanice Vltavská.

Tramvaje linek 1, 6, 17, 25 a 36 jezdí odklonem. Linky 1, 6 a 25 jsou odkloněny přes Těšnov a Invalidovnu, linka 17 přes Karlín a dále na Palmovku a Vychovatelnu. Linka 36 jezdí přes Florenc, Invalidovnu, Palmovku a Vychovatelnu.

před 6 hodinami

Dubovská se poprvé v sezoně nevešla do dvacítky

Lyžařka Martina Dubovská obsadila ve slalomu v americkém Killingtonu dvaadvacátou příčku a poprvé v této sezoně Světového poháru se nevešla do první dvacítky. První výhru ve slalomu v elitním seriálu mohla oslavit Švýcarka Wendy Holdenerová, která byla před dnešním závodem už třicetkrát na stupních vítězů, ale nikdy nezvítězila. Tentokrát se podělila o první příčku se Švédkou Annou Swennovou Larssonovou, pro niž to byla rovněž vítězná slalomová premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy