Zřiďte ministerstvo pro lidská práva

Zřiďte ministerstvo pro lidská práva
"Já to držet nebudu." Demonstrují všichni, některým se ale moc nechce. Možná ale pouze nevědí, o co jde.
"Vytvořte post ministra pro lidská práva!" Vyzývali účastníci happeningu vedení ČSSD.
Bohuslav Sobotka i ostatní členové ČSSD byli přítomni ale pouze na papíře. V době happeningu totiž stále jednala Poslanecká sněmovna.
Politické strany ale se zřízením takového ministerstva zatím příliš nepočítají.
Foto: Sandra Štefaniková
Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
10. 12. 2013 12:43

Praha - Neziskové organizace v čele se Stranou zelených vyzvaly předsedy stran možné koalice, aby zřídili ministerstvo pro lidská práva. Bojí se, že antipatie vůči národnostním menšinám se bude díky rozštěpení problémů do více resortů pouze zhoršovat.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 32 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy