reklama
 
 

Živě: Ondráček neprošel, komisi pro NBÚ povede Rozner. Těší mě to, ale nebudu se vyjadřovat, řekl

Aktualizováno 15. 12. 2017 13:12
Ilustrační foto. | Video: Poslanecká sněmovna
reklama
V pátek pokračuje schůze Poslanecké sněmovny. Její průběh sledujeme v on-line reportáži.

Živě: Ondráček neprošel, komisi pro NBÚ povede Rozner. Těší mě to, ale nebudu se vyjadřovat, řekl

reklama
15:50
Piráti

"Hnutí ANO nás podrazilo," říká Poslanec Jakub Michálek (Piráti) o nezvolení Ondřeje Profanta. 

15:40
ODS

ODS nesouhlasí s Kováčikem…

15:38
KSČM

"Chceme-li, aby se společnost více demokraticky sžila, musíme apelovat na to, aby lidé nebyli tak cimprlich. Musí prostě něco vydržet, protože ostatní lidé zase musí vydržet je," řekl ve sněmovně poslanec KSČM Kováčik k nezvolení Ondráčka do komise pro GIBS. 

15:02
Piráti

S pozměňovacími návrhy SPD nesouhlasí ani Mikuláš Peksa (piráti). Rozvojová pomoc je naším mezinárodním závazkem, ve kterém dlouhodobě selháváme, varuje v příspěvku na Facebooku.

14:58
Rozpočet

Poslanci v dnešním druhém čtení návrhu státního rozpočtu navrhli přesuny za téměř 100 miliard Kč. Přidávat chtějí například na sociální služby, školy, platy učitelů nebo na opravy silnic. Dnešní návrhy představují asi sedm procent celkových výdajů navrženého rozpočtu. Některé návrhy se překrývají. O přesunech peněz i o celém rozpočtu rozhodnou poslanci ve třetím čtení příští úterý.

13:46

Noví šéfové komisí:

Tabulka šéfů komisí Foto: iHned.cz
13:19
STAN

"Chceme finančně posílit program na rozvoj kapacit mateřských a základních škol v obcích," pokračuje s výzvou ke změnám Kovářová.

13:16
STAN

"Navrhujeme zvýšení rozpočtu na obnovu kulturních památek o 300 milionů korun," popisuje Věra Kovářová (STAN) s tím, že je třeba nejen zachovat kulturní dědictví, ale památky zároveň přináší do státního rozpočtu další finance.

13:01
Piráti

Jakub Michálek si ve sněmovně postěžoval, že do čela Komise pro práci kanceláře poslanecké sněmovny nebyl zvolen Ondřej Profant, ale reprezentant KSČM. "Nevím, proč by měli mít komunisté stejný počet předsedů komisí jako piráti, když my jsme měli podstatně lepší výsledek než KSČM," řekl Michálek. Podle Michálka se hnutí ANO zřejmě snaží odškodnit KSČM za nezvolení poslance Ondráčka do čela komise pro GIBS.

12:55

Přestávka v jednání skončila.

13:21
Rozpočet

Svůj balíček návrhů k rozpočtu představila také ODS. Občanští demokraté chtějí ušetřit třeba na výdajích ministerstev průmyslu a obchodu či zemědělství. Částku 5,8 miliardy navrhuje Zbyněk Stanjura ušetřit třeba na dotacích.

12:54
KSČM

"Byla to volba poslanců, nebudu to dál komentovat. V úterý bude druhé kolo," řekl Aktuálně.cz Zdeněk Ondráček.

12:44

Pokud by Ondráček nebyl případně zvolen ani ve druhém kole, v lednu by se uskutečnila volba nová. V případě, že by KSČM chtěla nominovat někoho jiného ze svých poslaneckých řad, musela by Ondráčka z komise úplně odvolat, protože je jejím jediným členem za tuto stranu.

12:40
SPD

"Zvolení mě těší, ale víc se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl nový šéf komise pro Národní bezpečnostní úřad Miloslav Rozner.

12:37

Předsedu komise GIBS budou poslanci nejspíš volit v úterý.

12:34

Miloslav Rozner se stal předsedou komise pro kontrolu Národního bezpečnostního úřadu.

12:30

Ve všech volbách bylo odevzdáno 186 hlasů. K vítězství bylo tedy 94 hlasů.

12:28
Twitter

Předseda komise Martin Kolovratník:

12:23
Rozpočet

Vyšší platy pro učitele chce také Zuzana Majerová. Částku zhruba 15 milionů chce odebrat z kapitoly multikulturní výchovy.

12:20
Rozpočet

Václav Klaus a Jakub Janda nesouhlasí s rozpočtovou kapitolou upravující genderové nerovnosti. Obávají se, že by peníze nešly na prevenci domácího násilí, ale že spíše míří feministickým neziskovkám.

autoři: Domácí, ČTK | 13. 12. 2017 8:22

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama