reklama
 
 

Zimmel nahradil Šterna ve funkci náměstka spravedlnosti

11. 8. 2014 13:09
Bývalého náměstka pro trestní politiku Pavla Šterna odvolala ministryně Válková v polovině června.

Praha - Novým náměstkem ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) se stal bývalý ředitel a zakladatel finanční policie Vladimír Zimmel

Zimmel ve funkci nahradil náměstka pro trestní politiku Pavla Šterna, jehož ministryně odvolala v polovině června po sporech kolem tendru na elektronické náramky pro domácí vězně.

"Současné úkoly v oblasti trestní politiky jsou náročné a vyžadují plné nasazení. Patří k nim například zavedení elektronického monitorovacího systému nahrazujícího ve vhodných případech nepodmíněné tresty odnětí svobody," popsala Válková jednu z pracovních náplní nového náměstka.

Zimmel se prý s ministryní na prioritách a hlavních úkolech práce shoduje.

Zimmel založil finanční policii

Zimmel vystudoval policejní akademii a dvacet let pracoval jako policista. Jako kriminalista se zabýval finanční kriminalitou a zejména problematikou praní špinavých peněz. V letech 2004 až 2006 vedl speciální policejní útvar známý pod názvem finanční policie (FIPO), kterou zakládal. Útvar byl zrušen k 31. prosinci 2006 a většina jeho pracovníků i rozpracovaných případů přešla pod protikorupční policii.

Zimmel pak byl náměstkem ředitele Úřadu služby kriminální police a vyšetřování. Od policie odešel v červnu 2008 po reformě Ivana Langera.

Válková svého náměstka pro vězeňství a trestní politiku Šterna nominovaného ČSSD odvolala 17. června. Zdůvodnila to Šternovým chováním ve věci tendru na elektronické náramky.

Štern před svým odvoláním odmítl Válkové dát podrobnější údaje k tendru na elektronické náramky a obrátil se kvůli tomu na protikorupční policii. Podle něj se Válková snažila získat o průběhu řízení informace, na které nemá nárok. Válková pak tendr zrušila. Odůvodnila to pochybnostmi o transparentnosti.

autor: ČTK | 11. 8. 2014 13:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama