Zemanovci ulovili dalšího ministra. Františka Lukla

Martina Machová Martina Machová
10. 9. 2013 6:10
SPOZ usiluje i o ministra dopravy Žáka.
František Lukl.
František Lukl. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Straně práv občanů - zemanovcům se podařilo do voleb zlanařit už čtvrtého ministra současné vlády.

Jistá je nově kandidatura ministra pro místní rozvoj Františka Lukla. Ministr to potvrdil deníku Aktuálně.cz. "Potvrzuji svou kandidaturu jako lídr SPOZ na Jižní Moravě jako nestraník," uvedl Lukl.

Svou kandidaturu vysvětluje tím, že za SPOZ v Jihomoravském kraji kandidují lidé, kteří jsou "normální s se zdravým rozumem, pilní a schopní program SPOZu prosazovat.

Líbí se mu rovněž body v programu zemanovců, jako je vyplácení sociálních dávek za práci pro samosprávy nebo zrušení praxe, kdy si na chudých a jejich dávkách dá vydělávat, čehož jsou příkladem ubytovny.

Do třetice pak bylo v jeho rozhodování důležitá i skutečnost, že SPOZ hodlá dále prosazovat změny, které na ministerstvu rozjel. "Například eurofondy a nové nastavení jejich struktury, ale i podpora venkova, více drobných dotací a snížení byrokracie u malých obcí," uvedl pro Aktuálně.cz Lukl

Pro zemanovce je to už čtvrtý zářez na pažbě předvolebního lovu ve vládních řadách. V Severomoravském kraji povede jejich kandidátku ministr vnitra v Rusnokově vládě ministr vnitra Martin Pecina, ve Středních Čechách bude kandidovat ministr práce a sociálních věcí František Koníček a v Ústeckém kraji šéf resortu zemědělství Miroslav Toman.

Žák je na vážkách

Zemanovci lákají i ministra dopravy Zdeňka Žáka.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, který s Žákem hovořil. Ministr připustil, že na stole má nabídky ještě dalších tří partají. "Zatím mne ale nikdo nepřesvědčil," komentoval zájem o svou osobu Žák.

Z bývalého, širší veřejnosti spíše neznámého šéfa drážní inspekce a ministerského náměstka se stal během léta jeden z nejviditelnějších ministrů Rusnokova kabinetu. Odvolal například generálního ředitele Českých drah Petra Žaludu, v kauze oprav na dálnici D1 vytvořil speciální skupinu prošetřující postup stavbařů.

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider - zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 1 hodinou

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy