Zelení a SNK ED už mají jasno, koho chtějí v čele Prahy

Domácí Domácí
22. 7. 2010 14:36
Tandem Kolínská-Witzany, toť naše volba, oznámily partaje

Praha - Osvobodíme Prahu od svěrací kazajky arogance, developerského lobbismu a nekonečného plýtvání penězi. To před podzimními komunálními volbami slibuje koalice Strany zelených a SNK Evropských demokratů.

Politici, kteří společnou kandidaturu oznámili v úterý, zároveň voliče lákají na to, že jim vrátí "možnost ovlivnit rozhodování o klíčových otázkách města".

Partaje se - byť nezvykle - dnes shodly i na tom, kdo by měl podle nich stanout v čele metropole. "Společným kandidátem na primátora je tandem Petra Kolínská a Jiří Witzany," avizovaly v tiskové zprávě.

Kolínská s Witzanym to ale budou mít v nadcházejícím boji těžké. Například TOP 09 vyšle do boje o post primátora bývalého guvernéra ČNB Zdeňka Tůmu, Věci veřejné pro změnu Markétu Reedovou.

ODS, která má nyní ve vedení města pohodlnou nadpoloviční většinu, ale její preference dramaticky klesají na úkoru TOP 09, zatím jméno svého kandidáta neoznámila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy