Za Hlavu vzhůru kandidují další exčleni ODS

ČTK ČTK
10. 9. 2013 16:20
Úlehla, Jeník nebo Nechvátal, to jsou další jména na kandidátce bloku Jany Bobošíkové
Jana Bobošíková
Jana Bobošíková | Foto: Tereza Holanová

Praha - Za blok Hlavu vzhůru, v jehož čele stojí bývalá europoslankyně Jana Bobošíková, budou kandidovat další bývalí členové ODS.

Ve Zlínském kraji bude lídrem exposlanec Tomáš Úlehla, který byl z ODS nedávno vyloučen, Královéhradeckou kandidátku povede rovněž exposlanec ODS Miroslav Jeník a na Vysočině bývalý krajský zastupitel za ODS Vladislav Nechvátal. Informovali o tom dnes zástupci hnutí.

Blok sdružuje podle dřívějších informací zástupce 11 stran či hnutí a podle vyjádření svých zástupců má podporu exprezidenta Václava Klause.

Blok ale minulý týden opustila politická strana Volba pro Kladno, podle níž se hnutí odklonilo od původních myšlenek, že se postaví za osobu bývalého prezidenta Klause nebo půjde do voleb s jeho podporou.

Do bloku, jehož volebním heslem je Popereme se za Vás, vstoupili mnozí bývalí členové ODS. V Jihočeském kraji bude lídrem kandidátky exposlanec ODS Michal Doktor, v Moravskoslezském kraji pak bývalá senátorka Liana Janáčková.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy