Za Hlavu vzhůru kandidují další exčleni ODS

ČTK ČTK
10. 9. 2013 16:20
Úlehla, Jeník nebo Nechvátal, to jsou další jména na kandidátce bloku Jany Bobošíkové
Jana Bobošíková
Jana Bobošíková | Foto: Tereza Holanová

Praha - Za blok Hlavu vzhůru, v jehož čele stojí bývalá europoslankyně Jana Bobošíková, budou kandidovat další bývalí členové ODS.

Ve Zlínském kraji bude lídrem exposlanec Tomáš Úlehla, který byl z ODS nedávno vyloučen, Královéhradeckou kandidátku povede rovněž exposlanec ODS Miroslav Jeník a na Vysočině bývalý krajský zastupitel za ODS Vladislav Nechvátal. Informovali o tom dnes zástupci hnutí.

Blok sdružuje podle dřívějších informací zástupce 11 stran či hnutí a podle vyjádření svých zástupců má podporu exprezidenta Václava Klause.

Blok ale minulý týden opustila politická strana Volba pro Kladno, podle níž se hnutí odklonilo od původních myšlenek, že se postaví za osobu bývalého prezidenta Klause nebo půjde do voleb s jeho podporou.

Do bloku, jehož volebním heslem je Popereme se za Vás, vstoupili mnozí bývalí členové ODS. V Jihočeském kraji bude lídrem kandidátky exposlanec ODS Michal Doktor, v Moravskoslezském kraji pak bývalá senátorka Liana Janáčková.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy