Weigl na Hradě přeci jen zůstane. Prý dočasně

Petr Jemelka Petr Jemelka
2. 2. 2013 19:19
Klausův kancléř otočil, na Hradě zůstane, než si za něj Miloš Zeman sežene náhradu
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Vedoucí prezidentské kanceláře Jiří Weigl otočil. Přislíbil, že ve své funkci zůstane, dokud si za něj nově zvolená hlava státu nenajde náhradu.

Deníku Právo to prozradil nejmenovaný zdroj ze Zemanova volebního týmu.

Původně při tom Weigl ústy prezidentova mluvčího Radima Ochvata nabídku budoucího prezidenta, aby na Hradě zůstal, odmítl.

"Weigl po 23 letech spolupráce s Václavem Klausem považuje za správné odejít se současným prezidentem," uvedl Ochvat krátce po vyhlášení výsledku volby v písemném prohlášení.

Miloš Zeman zmínil možnost, že by si současného šéfa prezidentské kanceláře ponechal, několikrát. Jiří Weigl je dlouholetým Klausovým spolupracovníkem. Loni média informovala, že se stal ředitelem obecně prospěšné společnosti Institut Václava Klause.

V minulosti se prezidentův kancléř proslavil mimo jiné schůzkou s lobbistou Miroslavem Šloufem v pražském hotelu Savoy před prezidentskou volbou v roce 2008. Deník Aktuálně.cz tehdy zveřejnil záznam bezpečnostních kamer schůzky Weigla se Šloufem čtyři dny před prezidentskou volbou. Následkem bylo rozhodnutí Strany zelených, že se přikloní k veřejné volbě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy