Vybíráte premiéra - začíná čtvrtfinále!

Red DOM
22. 5. 2006 18:00
Praha - V hlasovacím souboji o budoucího premiéra začíná čtvrtfinále. Ve hře je posledních osm politiků.

V premiérském Wimbledonu, který pro vás připravuje deník Aktuálně.cz, zatím zůstává ve hře všech pět lídrů současných parlamentních stran. Dva silní politici ale první kolo nepřežili. Petr Hannig (Strana zdravého rozumu) porazil díky vašim hlasům lídra Strany zelených Martina Bursíka. A Jan Kasl z SNK-ED podlehl ve dvou setech Pavlu Dohnalovi, který vede do voleb Moravany.

Nejtvrdší souboj se v prvním kole odehrál mezi Petrem Cibulkou z Pravého bloku a šéfem českých komunistů Vojtěchem Filipem. V neformálním referendu o komunismu nejprve Cibulka jasně vyhrál první set, poměr hlasů v jeho prospěch byl 1016:259. Další postup mu přálo o bezmála osm set lidé více, než Filipovi. Jenže v dalších dvou setech podpora pro Cibulku výrazně poklesla a Filip zápas otočil.

Infobox

Wimbledon - rozpis zápasů

 

 

Mirek Topolánek měl zajištěný postup do čtvrtfinále automaticky. Jeho soupeř Miroslav Tancoš (Romská dem. sociální strana) totiž v úvodní části Wimbledonu vůbec nepřišel k hodinovému on-line rozhovoru se čtenáři. Jejich zápas se tedy odehrál pouze jako exhibice, ale i tak Topolánek s přehledem zvítězil.

Výhodu volného postupu měl i Bohuslav Sobotka zastupující v turnaji ČSSD. Balbínova poetická strana na poslední chvíli před on-line rozhovorem vyměnila svého hráče. V exhibičním utkání ale Sobotka prohrál 0:2 s Ivanem Friedem z Balbínovy poetické strany a nebýt volného postupu, ze hry by již vypadl.

Dramatický zápas se ve čtvrtfinále odehraje ve středu 24. května, kdy proti sobě nastoupí lídr lidovců Miroslav Kalousek a předseda KSČM Vojtěch Filip. Jeden z parlamentních politiků ze hry o premiérské křeslo vypadne...

 

Právě se děje

před 27 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy