Vybírali jste premiéra on-line: 7. díl

28. 3. 2006 15:30
Praha - Ivan Fried byl sedmým z 16 zástupců politických stran, kteří se v březnu a dubnu účastní v deníku Aktuálně.cz on-line rozhovorů se čtenáři.

Pravidla on-line rozhovorů s politiky a celé čtenářské ankety "Vyberte si svého premiéra" najdete ZDE.

Mluvčí Balbínovy poetické strany Ivan Fried při rozhovoru vystřídal původně avizovaného geniálního guvernéra strany Jiřího Hrdinu, který se omluvil s tím, že má divadelní představení.

Hrdina je již druhým volebním lídrem, který nedokázal dodržet slib daný voličům a přijít odpovídat na Vaše otázky.

Recesistická strana, jejíž hlavní sídlo je v Balbínově poetické hospůdce v Praze, vznikla před volbami v roce 2002. Nápad založit stranu prý Hrdina dostal během silvestrovské noci, kdy zjistil, že budou brzo volby a není koho volit.

Ve svých prvních volbách získala strana 0,19 procent hlasů, o dva roky později při volbách do Evropského parlamentu si polepšila na 0,59 procent. Za balbínovce v minulosti kandidoval například Jaroslav Hutka, Jiří Š. Svěrák, Petr Borka nebo Ivan Jirous.

Před letošními volbami na sebe zatím upozornili billboardy, na nichž zesměšňují KDU-ČSL. Lidovci jejich ironické plakáty, na nichž je zobrazen geniální guvernér "balbínovců" Jiří Hrdina společně s šéfem lidovců Miroslavem Kalouskem a textem "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina", přelepili. Balbínova poetická strana na ně proto podala minulý týden trestní oznámení.

Přečtěte si odpovědi Ivana Frieda:

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy