Vybírali jste premiéra on-line: 10. díl

Martina Macková
6. 4. 2006 14:30
Praha - Jan Kasl byl desátým z 16 zástupců politických stran, kteří se v březnu a dubnu účastní v deníku Aktuálně.cz on-line rozhovorů se čtenáři.

Pravidla on-line rozhovorů s politiky a celé čtenářské ankety "Vyberte si svého premiéra" najdete ZDE.

Infobox

JAN KASL (54 let)

  • absolvoval Stavební fakultu ČVUT, posléze pracoval jako projektant v Druposu Praha
  • po roce 1990 do 1999 jako soukromý projektant v konsorciu Archon a A projekt s. r. o. jako společník a ředitel
  • v letech 1990 až 1994 byl zastupitelem hlavního města Prahy za ODS. V roce 1998 byl zvolen primátorem. Rezignoval v květnu 2002 na protest proti tomu, že ODS a radní nechtějí bojovat s korupcí na radnici.
  • Člen ODS v letech 1991 až 2002. V červenci 2002 založil stranu Evropští demokraté. Dnes je výkonným místopředsedou strany SNK Evropští demokraté a členem zastupitelstva hlavního Města Prahy.
  • Je podruhé ženatý, má tři dcery a dvě vnoučata.

Jan Kasl je výkonným místopředsedou strany SNK Evropští demokraté. Kasl spoluzakládal v červenci 2002 stranu Evropští demokraté.

Nové seskupení pak vzniklo 28. ledna 2006 spojením členů Evropských demokratů a SNK sdružení nezávislých. Obě strany již společně uspěly v prvních volbách do Evropského parlamentu, kde získaly přes 11 procent hlasů, skončily na 3. místě a porazily současné vládní strany. Politickým lídrem strany je Jozef Zieleniec, spoluzakladatel ODS a bývalý ministr zahraničí, dnes poslanec EP za SNK ED.

SNK Evropští demokraté již jsou parlamentní stranou. Kromě tří poslanců Evropského parlamentu mají senátní klub a čtyři senátory. Nyní kandidují ve všech krajích a ve volební kampani sází na boj proti korupci.

Stranu dnes zastupuje v osmi krajích celkem 33 zastupitelů, v hlavním městě Praze jsou SNK ED druhou nejsilnější stranou. V obcích je zastupuje 102 starostů a přes 3 tisíce zastupitelů.

Zde jsou odpovědi Jana Kasla na otázky čtenářů:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy