Vybírali jste premiéra: 9. díl

4. 4. 2006 15:00
Praha - Jaroslav Rovný byl devátým z 16 zástupců politických stran, kteří se v březnu a dubnu účastní v deníku Aktuálně.cz on-line rozhovorů se čtenáři.

Pravidla on-line rozhovorů s politiky a celé čtenářské ankety "Vyberte si svého premiéra" najdete ZDE.

Infobox

  • nar. 25. 12. 1947 v rodině volyňských Čechů
  • vyučen v oboru číšník, pracoval jako vedoucí provozu
  • do politiky vstoupil v roce 1990, člen ČSNS, od roku 2002 předsedou strany
  • podniká v oblasti pohostinství, zaměstnává čtyři lidi

Jaroslav Rovný je předsedou České strany národně sociální, která je po sociální demokracii druhou nejstarší českou politickou stranou. Nejslavnější léta zažívala za první republiky, kdy byli jejími členy Edvard Beneš či Milada Horáková.

Neslavnou éru prožila naopak v době komunismu, kdy byla jednou ze stran Národní fronty. Po roce 1989 se národním socialistům nepodařilo na rozdíl od ostatních stran Národní fronty prosadit, jejich preference se vždy pohybovaly kolem jednoho procenta.

Po parlamentních volbách 2002 se navíc strana dostala do velkých dluhů, které nemohla splatit. V současné době je v konkurzu.

Vzhledem k situaci, ve které se Česká strana národně sociální ocitla, kandiduje Jaroslav Rovný jako pražský lídr na kandidátce České strany národně socialistické.

Tato strana se přihlásila k odkazu Československé strany národně socialistické, jejíž činnost byla po roce 1948 násilně přerušena. Česká strana národně socialistická na svém ustavujícím sjezdu svým prohlášením činnost Československé strany národně socialistické obnovila.

Odpovědi Jaroslava ROVNÉHO čtěte ZDE:

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy