Volíte premiéra - konec okoukaných tváří

dam
26. 5. 2006 18:00
Praha - Čtenáři Aktuálně.cz chtějí v čele vlády nového muže. Okoukaní politici ztratili důvěru.

Parlamentní politici jsou mimo formu, jejich hra nudí a jen málokdo se na ni chce koukat.

Ve čtenářské hře "Vyberte si svého premiéra" už zůstal v boji o premiérský post jediný parlamentní politik, předseda lidovců Miroslav Kalousek.

Infobox

Wimbledon - rozpis zápasů

 

 

Generace parlamentních hráčů měla navíc účast v nadcházejícím sobotním zápasu jistou. Kalousek bojoval s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem a byl to nejvíce sledovaný zápas volebního Wimbledonu. Do druhého setu se zapojilo přes tři tisíce hlasujících.

I v ostatních třech čtvrtfinálových zápasech nastoupili do hry parlamentní lídři. Jenže proti papírově slabším nováčkům neuhráli ani jeden set.

Hlasovacímu Wimbledonu zbývají poslední tři hrací dny.

Finále Wimbledonu je naplánované na pondělí 29. května a nejpozději v deset hodin večer bude po skončení případného třetího setu známý nový premiér.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy