Volby by jasně vyhrála ČSSD, potvrdil další průzkum

rg
19. 12. 2007 16:08
ČSSD začala preferencemi porážet ODS v červnu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Kdyby se dnes konaly volby, pro sociální demokracii by hlasovalo 35 procent lidí, vládní ODS by tak předstihli o sedm procent. Vyplývá to ze sondáže, kterou provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění..

Dvacet osm procent Čechů by volilo ODS a 16,5 procenta by se u volebních uren rozhodlo pro KSČM. Strana zelených se v průzkumu se svými 11,5 procenta umístila na čtvrtém místě. Pátí jsou lidovci s 6,5 procenta.

Z celkového počtu 1056 respondentů se celých sedmnáct procent vyjádřilo v tom smyslu, že by k volbám rozhodně nešlo.

Podpora pro dvě nejsilnější strany se co do preferencí podle Centra pro výzkum veřejného mínění srovnala v červnu, kdy obě měly shodně 32 procent. Předtím vedla ODS.

Loni touto dobou měli občanští demokraté potenciálně 38 procent voličů a ČSSD pouze 23,5 procenta.

Podle dat STEM, která byla zveřejněna v úterý, by sociální demokraty volilo 33,5 procenta voličů. ODS by svěřilo hlas 24,5 procenta. Optikou STEM by o něco hůř dopadli komunisté, měli by 12 procent, ale i tak by byli na třetím místě.

STEM svůj průzkum prováděl na vzorku 1326 lidí.

Souvislosti:

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy